Wkrótce ruszy budowa

5032

Na początku sierpnia powinna rozpocząć się w Lubinie budowa Wielospecjalistycznego Ośrodka Medycznego Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Pierwszy etap inwestycji, czyli wybudowanie poradni zdrowia psychicznego, potrwa 12 miesięcy.

Tu powstanie ośrodek

Przetarg na budowę szpitala wygrała firma Climamedic z podwarszawskich Michałowic.

– Jest to firma, która specjalizuje się w budowie budynków związanych z medycyną, ze szpitalami. Budowali Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, uczestniczyli w pracach związanych z budową Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – mówi Tomasz Jeger, prezes Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Firma wybuduje szpital za nieco ponad 106,32 mln zł brutto.

– Jest to kwota, która przekroczyła pierwotny kosztorys, ale zdecydowaliśmy się na realizację tego zadania ze względu na potrzeby, jakie widzimy obecnie, prowadząc poradnię przy ulicy Konopnickiej. Takie miejsce jest potrzebne i nie ma co zwlekać – podkreśla Jeger.

Tak będzie wyglądał szpital

Budynek, który stanie w okolicach ulic 1 Maja i Bema, będzie miał około 7,8 tys. mkw.

– Ośrodek będzie pracował w nowym modelu psychiatrii na trzech poziomach referencyjności. Pierwszy to poradnia, drugi to poradnia razem z oddziałem dziennym, a trzeci całodobowy oddział pomocy psychiatrycznej – wylicza prezes DCZPDM.

Budowa ma ruszyć już na początku sierpnia.

– Czekaliśmy jeszcze na sfinalizowanie przetargu związanego z wyborem banku, który będzie kredytował tę inwestycję. Jest to bank PKO SA. Myślę, że ruszymy na początku sierpnia. Firma przygotowuje się do prac, organizuje plac budowy – dodaje Jeger.

Na początek, w ciągu 12 miesięcy, ma powstać poradnia zdrowia psychicznego i oddział dzienny. Później wybudowany zostanie oddział całodobowy. Firma ma na jego wybudowanie 36 miesięcy.

Budynek, w którym nową siedzibę będzie miało pogotowie

Już teraz w pobliżu miejsca, gdzie stanie szpital, trwa budowa nowej siedziby Zespołu Ratownictwa Medycznego w Lubinie. Budynek pogotowia będzie miał dwie kondygnacje o łącznej powierzchni 1,2 tys. mkw. Na parterze znajdzie się garaż z miejscami dla sześciu karetek i warsztat samochodowy. Personel stacji będzie miał do dyspozycji całe piętro. Inwestor liczy, że ten budynek uda się przekazać pogotowiu jeszcze w tym roku.


POWIĄZANE ARTYKUŁY