Wirtualne Targi Książki

103

13 października startuje czwarta edycja Wirtualnych Targów Książki. Na czterech targowych scenach – Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka oraz nowej Scenie Rozwój – na uczestników czekają liczne atrakcje: spotkania autorskie, warsztaty, webinary, sesje live cooking, książki z autografami i relacje zza kulis. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 50 autorów z Polski i z zagranicy, w tym: Alex Michaelides, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Magdalena Witkiewicz, Martyna Wojciechowska, Peter V. Brett, Dominika Słowik czy Graham Masterton. Targi potrwają dwa tygodnie, do 26 października.

Trzy dotychczasowe odsłony Wirtualnych Targów Książki zgromadziły łącznie aż 3 miliony unikalnych widzów. Organizatorzy spodziewają się, że zbliżająca się edycja pobije rekordy frekwencji. Wszystko za sprawą bogatego programu obejmującego aż 60 wydarzeń w różnych formatach: spotkań autorskich, warsztatów i webinarów, również na zupełnie nowej, pełnej inspiracji Scenie Rozwój. Zaproszeni goście podzielą się wiedzą z obszarów motywacji, rozwoju osobistego, kulinariów czy ogrodnictwa.

– Scena Rozwój to miejsce spotkań i rozmów wokół książek poradnikowych. Od dłuższego czasu obserwujemy w Empiku duży wzrost popularności tej kategorii. Bestsellery ostatnich miesięcy to „Czuła przewodniczka” Natalii de Barbaro czy „Potęga podświadomości” Josepha Murphy’ego, która blisko 50 lat od premiery notuje spektakularny comeback – tłumaczy Marcin Maćkiewicz, manager działu eventów w Empiku, organizator targów.

Fot. Pixabay

Poza Sceną Rozwój wydarzenia w ramach WTK odbywać się będą na Scenie Głównej, poświęconej najnowszym kryminałom, thrillerom i książce obyczajowej, na Scenie Apostrof skupionej na reportażu i literaturze pięknej oraz na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie królować będzie literatura dziecięca. Czytelnicy będą mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusjach z autorami i zadawać im pytania, zdobywać egzemplarze z autografami oraz korzystać z licznych promocji i rabatów przygotowanych specjalnie na czas targów – zarówno na książki papierowe, jak i cyfrowe. Użytkownicy programów Empik Premium będą mogli skorzystać z opcji darmowej dostawy zamówionych książek. Internauci zajrzą również za kulisy dzięki reporterom, w których wcielą się znani i lubiani influencerzy.

W ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się w sumie 60 wydarzeń z udziałem ponad 50 pisarzy z Polski i zagranicy. Scena Główna gościć będzie m.in. Wojciecha Chmielarza, który powraca „Długiem honorowym” (Wydawnictwo Marginesy) – kontynuacją cyklu „Bezimienny”, Katarzynę Bondę, która w „Balwierzu” (Wydawnictwo MUZA) opisała kolejne śledztwo psychologa śledczego Huberta Meyera czy Ałbeną Grabowską, twórczynię bestsellerowego cyklu o rodzinie Winnych, których losy w telewizyjnej adaptacji śledzą miliony widzów. Pisarka podczas WTK zaprezentuje „Stulecie Winnych. Początek” (Wydawnictwo Zwierciadło) – prolog oryginalnej serii, opisujący wydarzenia z końca XIX wieku. Na scenie pojawi się także dwukrotny laureat Bestsellera Empiku 2019, Alex Michaelides, który zachwycił czytelników debiutancką „Pacjentką”. Pisarz zaprezentuje najnowszą powieść „Boginie” (Wydawnictwo W.A.B.). Z polskimi internautami połączy się również Peter V. Brett, który po sukcesie cyklu demonicznego przedstawia nową serię, zapoczątkowaną książką „Pustynny książę. Księga I” (Wydawnictwo Fabryka Słów).

Na Scenie Rozwój oprócz spotkań autorskich odbędą się także webinary i warsztaty, w tym sesje live cooking – chociażby z Maią Sobczak, autorką „Jedzenia i innych namiętności” (Znak JednymSłowem). Na scenie wystąpią również m.in. Agnieszka Maciąg, która opowie o książce „Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku” (Wydawnictwo Otwarte), Sebastian Kulis, który w poradniku „Roślinne porady. Ogród na cztery pory roku” (Wydawnictwo Buchmann) podzielił się cennymi wskazówkami, Marta Hennig-Kruk, która w „Fit na zawsze. Jak nie zaczynać ciągle od nowa” (Publicat) radzi, jak zachować zdrowe nawyki oraz Karolina Pisarek – z inspirującą książką „Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!” (Wydawnictwo Znak).

Na Scenie Apostrof, dedykowanej literaturze pięknej i reportażowi, pojawią się m.in. Jacek Dehnel z książką „Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe” (Wydawnictwo Znak), Dominika Słowik ze zbiorem opowiadań „Samosiejki” (Wydawnictwo Literackie) czy Ken Follett, który w najnowszej powieści „Nigdy” (Wydawnictwo Albatros) odszedł od formuły powieści historycznej na rzecz literackiego eksperymentu. Ponadto, na scenie odbędzie się spotkanie autorskie wokół premiery „Małej Księżniczki” Karoliny Lewestam (Wydawnictwo W.A.B.). Oprócz pisarki wezmą w nim udział Maja Ostaszewska, którą można usłyszeć w audiobooku dostępnym na Empik Go i Joanna Longić z zespołu Tęskno. Artystka po raz pierwszy wykona na żywo utwór inspirowany powieścią. Scena Apostrof będzie gościć również Cezarego Łazarewicza, laureata Nagrody Literackiej „Nike” w 2017 roku za „Żeby nie było śladów” (Wydawnictwo Czarne). Reportaż znów znalazł się w centrum zainteresowania za sprawą filmu o tym samym tytule. Produkcja jest polskim kandydatem do Oscara. W spotkaniu wezmą również udział reżyser Jan P. Matuszyński oraz odtwórca głównej roli Tomasz Ziętek.

Nie zabraknie także atrakcji dla młodszych czytelników – literatura dziecięca to od samego początku jedna z najsilniejszych kategorii na targach Empiku. Na Scenie Przecinek i Kropka pojawią się dziennikarki Katarzyna Stoparczyk i Justyna Dżbik-Kluge oraz pisarz Marcin Szczygielski, aby opowiedzieć o najciekawszych premierach książkowych dla dzieci. W programie znalazły się także spotkania autorskie m.in. z Sylwią Chutnik wokół „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek” (Wydawnictwo Debit) oraz Martyną Wojciechowską, która zdradzi, jakie niespodzianki przygotowała dla czytelników „Wielkiej księgi zwierzaków” (Wydawnictwo Słowne).

Po raz pierwszy w ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się również spotkanie z serii „Noc gorących książek”. Gośćmi wydarzenia będą Edyta Folwarska i K.N. Haner – autorki namiętnej literatury dla dorosłych.

Targi Empiku to nie tylko spotkania autorskie, ale także dyskusje i webinary w ramach Sceny Forum skierowane do wydawców, autorów oraz innych osób związanych z branżą książki.

Wirtualne Targi Książki odbędą się 13-26 października online na: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Spotkania będą transmitowane na profilu Empiku na Facebooku (tłumaczone na język migowy), Instagramie oraz na YouTube. Udział w webinarach Sceny Rozwój oraz Forum jest możliwy po wcześniejszej rejestracji na platformie ClickMeeting.

Informacja prasowa


POWIĄZANE ARTYKUŁY