Wirtualne biuro – co to jest i kiedy warto z niego skorzystać?

109

Usługi biur wirtualnych stają się coraz bardziej popularne. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości, jakie oferują firmy działające w tym obszarze. Można bowiem liczyć na oficjalny adres firmowy, prestiżową lokalizację oraz szereg innych usług, których koszty są w stanie udźwignąć nawet mikroprzedsiębiorcy wchodzący dopiero na rynek. Na czym dokładnie polega wirtualne biuro, dlaczego i kiedy warto z niego skorzystać?

Wirtualne biuro – co to jest?

Co to jest wirtualne biuro? To usługa polegająca na udostępnieniu oficjalnego adresu firmowego, najczęściej w prestiżowej lokalizacji. Z tej propozycji mogą skorzystać wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od branży, w jakiej działają, oraz wielkości firmy. Korzystanie z wirtualnego adresu firmowego oznacza, że nie ma potrzeby posiadania własnej siedziby firmowej. To dlatego chętnie z opcji tej korzystają w dużej mierze freelancerzy bądź mikroprzedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w domu.

Dzięki usłudze wirtualnego biura obsługa biurowa w pełni zostaje powierzona zewnętrznym pracownikom, ale właściciel firmy nie musi być na co dzień obecny w takim biurze. Co więcej, w ogóle nie musi do niego dojeżdżać, ewentualnie okazjonalnie, aby odebrać pocztę lub zorganizować spotkanie firmowe. Wszystko zależy od indywidualnie dobranych usług oraz potrzeb przedsiębiorstwa.

Wirtualne biuro – kiedy będzie lepsze niż własna siedziba firmy?

Redukcja kosztów. Ten atut wysuwa się na prowadzenie, gdy w grę wchodzi korzystanie z usług wirtualnych biur. Na tej opcji skorzystać mogą wszyscy przedsiębiorcy, ale najwięcej zaoszczędzą freelancerzy oraz mikroprzedsiębiorcy. Właściciele firm realizujący zadania w formie zdalnej, którzy jedynie raz na jakiś czas potrzebują spotkać się z klientem lub współpracownikami.

Koszty związane z wynajmem bądź kupnem powierzchni biurowej są nieporównywalnie wyższe w stosunku do usług biur wirtualnych. Z kolei praca zdalna, prowadzenie firmowych działań z własnego lokum jest bardzo wygodne, ale prywatny adres na firmowej korespondencji i materiałach reklamowych nie wygląda profesjonalnie w oczach odbiorców.

Wirtualne biuro – jak to działa? Wystarczy wybrać jedną z dostępnych ofert rynkowych, dopasować pakiet usług do własnych potrzeb, w których najważniejszy jest oficjalny adres firmowy.

Gdzie wybrać wirtualne biuro?

Gdzie wirtualne biuro sprawdzi się najlepiej? Okazuje się, że prestiżowa lokalizacja w centrum dużego miasta ma ogromne znaczenie dla klientów. Warto zatem szukać usług e-biur w stolicy, aby zapewnić sobie dogodny dojazd w razie konieczności, przede wszystkim jednak klientom zaoferować miejsce spotkań, które zapewnia odczucia profesjonalnego podejścia ze strony przedsiębiorcy.

Jak założyć wirtualne biuro?

Po wyborze oferty jednego z e-biur przedsiębiorca uzyskuje oficjalny adres firmowy, który może wykorzystać na korespondencji firmowej, w materiałach reklamowych czy stronie www. Poszczególne usługi zostają dopasowane indywidualnie. Im szerszy pakiet, tym więcej możliwości – obsługa sekretarska, odbieranie i wysyłanie poczty, udostępniane sale konferencyjne i miejsca do spotkań biznesowych. To tylko część z wielu możliwości.

Ile kosztuje wirtualne biuro?

Wirtualne biuro – ile kosztuje? To pytanie zadaje sobie każdy przedsiębiorca, który liczy na redukcję kosztów prowadzenia działalności, ale bez utraty jakości oferowanych usług. Finanse odgrywają dużą rolę, jednak w tym przypadku można być pewnym, że ceny zaczynające się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie za korzystanie z usług e-biura są do udźwignięcia nawet przez początkujących przedsiębiorców. Można skorzystać z oferty Vimar Office, w której znalazło się miejsce na kilka pakietów, zaczynając od podstawowego, który opiera się głównie na udostępnieniu oficjalnego adresu firmowego.

Zalety nie do przecenienia

Wirtualne biuro to propozycja nie tylko dla właścicieli firm, które dopiero wchodzą na rynek. Z usług chętnie korzystają freelancerzy, którzy do pracy potrzebują jedynie biurka i komputera z dostępem do sieci, ale celem omawiania szczegółów zlecenia nie chcą się spotykać w prywatnym mieszkaniu. Równie dobrze e-biuro może być tymczasowym bądź stałym rozwiązaniem dla największych przedsiębiorstw, które prężnie się rozwijając, otwierają kolejny oddział, ale potrzebują fizycznego miejsca do pracy i spotkań, nim zbudują obiekt zgodny z wymaganiami.

E-biuro to zalety, które są nie do przecenienia. Niewielkie koszty, elastyczna oferta i pełen profesjonalizm.


POWIĄZANE ARTYKUŁY