Wiosenna korekta rozkładu

2903

Od najbliższej niedzieli zmieni się rozkład jazdy pociągów. Zmiany obejmą również połączenia Kolei Dolnośląskich, które wypuszczą na tory 18 nowych pociągów, w tym na popularnych, turystycznych trasach do Trutnova czy Adrspachu.

Fot. Koleje Dolnośląskie

W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 14 marca utrzymana została dotychczasowa siatka połączeń. Pojawi się kilkanaście nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich, Malczyc i czeskich miejscowości, a wybrane pociągi kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju.

– Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – dodaje.

Wraz z wejściem w życie korekty rozkładu zmianie ulegną również niektóre oferty handlowe i promocje obowiązujące do tej pory na wybranych trasach. Pełna lista zmian w rozkładzie jazdy oraz ofercie Kolei Dolnośląskich jest dostępna na stronie przewoźnika TUTAJ.

Do rozkładu jazdy wracają cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia do Czech. Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova.

– Uruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu. Pasażerowie chętnie z nich korzystają – mówi Bartłomiej Rodak.

W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi i modernizacyjnymi na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza. Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na kilku trasach:

– Trzebnica – Wrocław Pawłowice, 20-21 marca,

– Oleśnica – Oleśnica Rataje, 10-19 kwietnia,

– Gorlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl., 4-10 czerwca,

– Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto, 18-24 marca,

– Kłodzko – Międzylesie – Lichkov, 15-30 kwietnia,

– Strzegom/Jawor – Legnica, 20 maja-2 czerwca.

W obowiązującym od 14 marca do 12 czerwca kolejowym rozkładzie jazdy znajdziemy też między innymi połączenia z Lubina do Berlina, Wiednia, Zielonej Góry, Krakowa, Świnoujścia i Szczecina.

Szczegółowe plakatowe rozkłady jazdy ze stacji Lubin publikujemy poniżej.

Rozkład jazdy – odjazdy (od 14 marca)

Rozkład jazdy – przyjazdy (ważny od 14 marca)

Rozkład jazdy – relacyjny odjazdy (ważny od 14 marca)