Wimbledon: Kubot i Melo odpadają po wyrównanym meczu

95

Duet Nikola Mektić i Mate Pavić w ćwierćfinałowego meczu Wimbledonu, okazali się lepsi od polsko-brazylijskiej pary. Pomimo znakomitego pokazu tenisa ziemnego, Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie zdołali wywalczyć miejsca w półfinale.

Pięciosetowy pojedynek z Chorwatami obfitował w wiele zwrotów akcji. Spotkanie było niezwykle wyrównane. Na początku przeważała para Łukasz Kubot o Marcelo Melo. Cieszy dobra dyspozycja legendarnego duetu, który wrócił do współpracy po kilkumiesięcznej przerwie. Drugi set także należał do polsko-brazylijskiego duetu, a doświadczeni rywale nie ustrzegli się błędów, po których punkty lądowały na konto Kubota i Melo. W trzecim secie w 10 gemie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Chorwatów. W kolejnych odsłonach także wygrała para Nikola Mektić/Mate Pavić i ostatecznie to oni znaleźli się w półfinale Wimbledonu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów

ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn: Nikola Mektić (Chorwacja, 1) / Mate Pavić (Chorwacja, 1) – Łukasz Kubot (Polska, 8) / Marcelo Melo (Brazylia, 8) 3:6, 4:6, 6:4, 7:6(4), 6:4