Wiktor Fortuński Mistrzem Polski Juniorów w Pool Bilard 9 bil

404

Mistrzostwa Polski Juniorów 9-bil były dla lubińskiego bilardzisty zwieńczeniem jego pracy. Wiktor Fortuński bardzo pewnie przeszedł etap ćwierćfinałowy i półfinałowy, aby w finale pokonać zawodnika z Tarnowa i ostatecznie stanąć na najwyższym stopniu podium.

Witkor Fortuński w etapie ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów pokonał 5:1 Kacpra Spychałę z UKS Dragon Janowiec Wielkopolski. Półfinał to pojedynek z Michałem Popławskim z Seven Kętrzyn, z którym Wiktor w 2020 roku w finale Junior Tour w odmianie 10 bil wygrał 4:1. Również i tym razem lubinianin okazał się lepszy, wygrywając 5:0! W finale Wiktor Fortuński zmierzył się z Adamem Swadźbą z ekipy MUKS IKS Tarnów. Reprezentant Baribal Zagłębia Lubin wygrał 5:3, a tym samym cały turniej.