„Wiking” w kinie Muza

129

Porywający epos o wikingach można obejrzeć od dzisiaj, 3 czerwca, w lubińskim kinie Muza. Ponadto jeszcze przez tydzień wyświetlane będą film „Detektyw Bruno” oraz „Pan Wilk i spółka. Bad Guys”.

„Wiking”

Wszystkie trzy produkcje będą gościć na ekranach kina Muza do 9 czerwca.

Natomiast w środowym DKF-ie, 8 czerwca, kinomanii obejrzą film „Wielka wolność”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Wiking”

Reżyserem „Wikinga” jest Robert Eggers, który debiutował docenionym filmem „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii” oraz z bardzo oryginalnego „Lighthouse”. Porywający epos o wikingach, jakiego jeszcze nie było. Młody książę Amleth (Alexander Skarsgard) jest u progu stania się mężczyzną, gdy jego ojciec, król Aurvandil War Raven (Ethan Hawke) zostaje brutalnie zamordowany przez wuja Fjolnira (Claes Kasper Bang), który porywa matkę chłopca- księżną Gudrún (Nicole Kidman). Uciekając łodzią ze swojego królestwa, dziecko poprzysięga zemstę. Dwie dekady później Amleth jest wikingiem najeżdżającym słowiańskie wioski, gdzie pewna czarownica (Björk), przypomina mu o jego przysiędze: pomścić ojca, ocalić matkę, zabić wuja. Podróżując na statku z niewolnikami do Islandii, Amleth dostaje się na farmę swojego wuja z pomocą Olgi( Anya Taylor-Joy), zniewolonej słowiańskiej kobiety – i wyrusza, by dotrzymać przysięgi.

„Detektyw Bruno”

Czasem dziecko jest najlepszym nauczycielem dorosłego. Przekonuje się o tym filmowy gwiazdor Bruno Księski (Piotr Głowacki) grający tytułową rolę w hitowym serialu „Detektyw Bruno”. Niestety, woda sodowa już dawno uderzyła mu do głowy. Nawet partnerka filmowa, Hania (Karolina Gruszka) straciła do niego cierpliwość. Przez pewien incydent na planie kariera Księskiego wisi na włosku. Paparazzi i konkurencja depczą mu po piętach. Aktor jest zdruzgotany. Wówczas w jego życiu pojawia się chłopiec, który najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial… „Detektyw Bruno”. Chłopcem tym jest Oskar, który od niedawna mieszka w rodzinnym domu dziecka. Choć ma liczne rodzeństwo i kochających opiekunów (Edyta Jungowska i Ireneusz Czop) – tęskni za swoimi rodzicami. Kiedy przypadkowo wpada mu w ręce wcześniej przygotowana przez nich niespodzianka – zabawa w odkrywanie urodzinowego skarbu, Oskar natychmiast chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa. Trzeba wynająć najlepszego detektywa na świecie. Kto nim jest? Oczywiście Detektyw Bruno! Oskar nie przyjmuje do wiadomości, że Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Widząc, jak bardzo chłopiec zapatrzony jest w swojego idola, menadżerka aktora (Dorota Kolak) postanawia wykorzystać tę okazję do podreperowania reputacji swojego podwładnego. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym więcej mają frajdy i radości. Tego właśnie było im trzeba do szczęścia! Zabawa w poszukiwanie skarbów prowadzi do niespodziewanego, ale bezcennego odkrycia: nie ma większego skarbu niż prawdziwy przyjaciel.

Film dla widzów od 7 lat.

„Pan Wilk i spółka. Bad Guys”

Komedia ze studia DreamWorks Animation, oparta na serii książek autorstwa australijskiego pisarza Aarona Blabeya – „Bad Guys. Ekipa Złych”, która była na szczycie bestsellerów New York Timesa. Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku miss Tarantula. Ale kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej (ale uroczej!) świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Więc kiedy nowy złoczyńca zagraża miastu, czy panu Wilkowi uda się przekonać resztę, aby stali się wzorowymi obywatelami?

Film dla widzów od 7 lat.

„Wielka wolność”

Austriacki kandydat do Oscara. Niemcy, rok 1945. Hans przetrwał nazistowski obóz koncentracyjny, jednak nadal pozostaje za kratkami. Jeszcze przez dekady będzie wielokrotnie więziony na mocy słynnego paragrafu 175 za swoją homoseksualną orientację. W celi Hans spotyka Viktora, który odsiaduje wyrok za morderstwo. Przez lata w więzieniu to właśnie on jest osobą, z którą Hans spędza najwięcej czasu i stopniowo się do niego przywiązuje. Po niemal ćwierci wieku odzyskiwania i tracenia przez Hansa wolności, władze RFN postanawiają zluzować haniebny przepis. Czy Hans będzie w stanie odnaleźć się w nowej rzeczywistości?


POWIĄZANE ARTYKUŁY