Wigilia po raz dziesiąty

13

Kolędy zagrane na saksofonie, modlitwa odprawiona przez jego ekscelencję ks. biskupa Marka Mendyka, uroczyste dzielenie się opłatkiem i tradycyjne potrawy – tak Wigilię świętowali dziś wychowankowie lubińskiego Zespołu Szkół Specjalnych.

Na wieczerzy wigilijnej w ZSS pojawiło się ponad 250 osób. W gronie świętujących znaleźli się nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale także przedstawiciele m.in. powiatu lubińskiego, miast Zagłębia Miedziowego, innych lubińskich szkół, jak również księża z Lubina i Legnicy.

– Wdzięcznością i miłością dziękujemy z uczniami za przybycie na naszą uroczystość. Za to, że możemy obchodzić Wigilię w takim towarzystwie – podziękowała w przemówieniu Grażyna Dąbrowska, dyrektor szkoły.

Na uroczystości nie zabrakło żadnej z polskich tradycji świąteczno-wigilijnych. Był barszcz z uszkami i domowe wypieki. Zanim jednak wszyscy obecni zasiedli do posiłku, zaśpiewali kolędy i odmówili modlitwę, którą poprowadził legnicki biskup ks. Marek Mendyk.

Wigilia w Zespole Szkół Specjalnych jest uroczyście obchodzona niezmiennie już od dziesięciu lat.


POWIĄZANE ARTYKUŁY