Wieluń na kolanach

16

Podopieczni Pawła Szabelskiego pokonali w trzecim spotkaniu półfinałowym Siatkarza Wieluń, 3:1. Równorzedną walkę goście nawiązali w pierwszych trzech setach, natomiast czwarty był prowadzony pod dyktando Mundo, którzy wygrali rozgrywkę różnicą jedenastu oczek.

Na początku pierwszego seta prowadził zespół z Wielunia (4:1, 8:5). Po chwli miedziowi zaczęli skutecznie odrabić straty i doprowadzili do remisu, 14:14. Końcówka pierwszego seta to wspaniałe ataki Michała Żuka, i Macieja Kordysza, którzy dali Mundo zwycięstwo, 25:19.

W drugim secie, pierwszy punkt zdobyli goście. Do remisu doprowadził Robert Szczerbaniuk. Później lubinianie przegrywali różnicą dwóch oczek. Wieluń utrzymał prowadzenie do końca rozgrywki i wygrał ostatecznie 25:20.

W trzeciej rozgrywce na parkiecie mogliśmy obserwować coraz więcej walki. Kilka razy wzorowo spisywał się duet Bartosz Węgrzyn-Michał Żuk, którzy skutecznie blokowali serwy rywali i zdobywali punkty. Lubinianie wygrali 26:24.

Czwarta rozgrywka od samego początku należała do gospodarzy. Lubinianie po błędach gości i punktach zdobytych przez Michała Żuka i Macieja Kordysza wygrywali 6:3. Zwycięstwo miedziowych można było przewidzieć, gdyż rywale grali nieskutecznie, trafiali w siatkę, a przy serwach posyłali piłkę daleko za pole Mundo. Podopieczni Pawła Szabelskiego pomimo dużej przewagi nie odpuszczali i ostatecznie wygrali 25:14. – Bardzo nas cieszy ta wygrana. To pokazuje, że my potrafimy wchodzić w ten mecz i nie oddajemy tak łatwo spotkania, co było widać. – podsumował pojedynek Maciej Kordysz, MKS Cuprum Mundo Lubin.