Więcej pociągów do Wrocławia

4140

W dniu rozpoczęcia nowego roku akademickiego mamy dobrą wiadomość dla studentów dojeżdżających do stolicy Dolnego Śląska. Wraz z nowym rozkładem jazdy pojawi się więcej połączeń na linii kolejowej Głogów – Ścinawa – Wrocław. Taką informacją podzielili się dzisiaj włodarze Ścinawy wraz z firmą PolRegio.

Krótszy czas oczekiwania na pociąg i większa swoboda wyboru pory wyjazdu i powrotu z Wrocławia. Takie korzyści ze zwiększania liczy par połączeń kolejowych będą płynęły dla mieszkańców miejscowości położonych na linii Wrocław Główny – Głogów, czyli również dla lubinian.

– Po kilkumiesięcznych staraniach, potwierdzają się dobre informacje dla mieszkańców Ścinawy i innych miejscowości położonych na linii kolejowej Wrocław Główny – Głogów – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła. – Po zmienionym rozkładzie jazdy będzie więcej par połączeń w dni robocze. Do tej pory mieliśmy czternaście par, a teraz ma być ich nawet dwadzieścia – uzupełnia.

Na tym jednak dobre informacje się nie kończą, bowiem wkrótce pasażerowie na wspominanej trasie będą podróżowali nowoczesnymi składami.

– Chodzi o tabor z klimatyzacją, Wi-Fi w pociągu czy gniazdkami do ładowania laptopów lub telefonów. Zapewnimy skok jakościowy nie tylko pod względem oferty rozkładowej, ale i komfortu podróży – potwierdza Adam Gajda, dyrektor dolnośląskiego zakładu PolRegio.

– To wszystko jest odpowiedzią na sygnały, które zgłaszał nam burmistrz Ścinawy oraz sami Dolnoślązacy podróżujący „nadodrzanką” – komentuje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiadający za transport. – Nasze rozmowy z Polregio na temat liczby połączeń na tej trasie i warunków, w jakich są one realizowane, idą w dobrym kierunku. 

Dodatkowe pary połączeń na linii Głogów – Ścinawa – Wrocław pojawią się w nowym rozkładzie od 13 grudnia. Już wtedy trasę obsługiwały będą w większości zmodernizowane pojazdy, a wiosną pasażerowie będą mogli już całkowicie zapomnieć o dawnych pociągach.

AUTOR: Mateusz Król; JD