W porównaniu do czerwca, lipiec nie był już tak popularnym miesiącem wśród par biorących ślub w Lubinie. Za to urodziło się więcej dzieci.

W lipcu w naszym mieście przybyło 151 nowo narodzonych mieszkańców. To więcej niż w czerwcu, gdy na świat przyszły 124 maluchy. Tym razem dominowali chłopcy. Urodziło się ich o 19 więcej niż dziewczynek.
Najwięcej dzieci urodziło się mieszkańcom ulic: Drzymały, Kolejowej i Krzemienieckiej.
Rodzice swoim pociechom w ubiegłym miesiącu najczęściej nadawali imiona: Michalina, Kaja, Antonina, Zuzanna oraz Szymon, Jakub, Jan, Marcel i Mikołaj.
W lipcu Urząd Stanu Cywilnego w Lubinie oprócz urodzeń, odnotował też 125 zgonów.
W lipcu znacznie mniej osób zdecydowało się na ślub niż czerwcu. Tym razem związek małżeński zawarły 24 pary. Poza jedną, która wzięła ślub konkordatowy w kościele, wszystkie wzięły cywilny przed kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego.
Zupełnie inaczej było w czerwcu, gdy w związek małżeński wstąpiło aż 61 par, do tego większość wybrała kościół i ślub konkordatowy.
W Lubinie na koniec lipca zameldowanych było 69 302 osób, a na pobyt czasowy 911.