Widowiskowy koncert zakończył obchody

127

Piękne widowisko, charyzmatyczni muzycy, dziesiątki trąbek, puzonów i saksofonów, niezapomniane piosenki w wykonaniu znakomitych gości, a przy tym wspólne wspominanie historii naszego miasta – Wielki Koncert Wolności zakończył dzisiejsze obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej.

Wielki Koncert Wolności godnie zakończył świętowanie obchodów 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej. Na scenie w hali RCS wystąpili Krzysztof i Piotr Cugowscy, Kasia Kowalska i Anna Karwan, którzy przy akompaniamencie ekspresyjnego Dziubek Band wykonali niezapomniane utwory z repertuaru Niemena, Grechuty, Cohena, Dżemu, a nawet Pink Floyd.

Częścią widowiska były iluminacje i wizualizacje, wybranym utworom towarzyszył pokaz zdjęć opowiadający o historii miasta, sukcesach jego mieszkańców i przełomowych momentach. Przez moment także widzowie stali się częścią spektaklu używając latarek w swoich telefonach.

Największe brawa zasłużenie otrzymał charyzmatyczny dyrygent Mariusz Dziubek i muzycy jego kilkudziesięcioosobowej orkiestry, zapewne także za brawurowo wykonany instrumentalny mix utworów Michela Jacksona. Głos zabrał nawet prezydent Robert Raczyński, który zdradził, że o koncert Dziubek Band w Lubinie zabiegał od kilku lat i, korzystając z okazji, zaprosił zespół ponownie, na co publiczność zareagowała bardzo pozytywnie.

Na koniec, zgromadzeni pod halą goście wzięli jeszcze udział w muzyczno-laserowym spektaklu.

– Bardzo udany koncert i całe widowisko, wszyscy wypadli doskonale. Dużo ludzi przyszło, całe rodziny, widać wszystkie roczniki. To takie piękne wspólne świętowanie w imię pamięci o tamtych wydarzeniach – mówili widzowie.