font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Niespodziewanie sporo emocji dostarczyło spotkanie w Lubinie, gdzie miejscowe KGHM METRACO Zagłębie podejmowało Zgodę Ruda Śląska. Wicemistrzynie Polski końcówce musiały się namęczyć, aby zdobyć dwa punkty.

Pierwsze dwadzieścia minut spotkania były bardzo wyrównane. Na parkiecie trwała walka bramka za bramkę i chociaż to lubinianki były faworytkami spotkania nie potrafiły wypracować sobie wyraźniejszej przewagi. Na tablicy wyników często widniał remis i dopiero w końcówce pierwszej połowy zawodniczki Zagłębia "odskoczyły" rywalkom. Do przerwy było 16:13.

Na początku drugiej połowy przewaga "Miedziowych" wzrosła do pięciu bramek – 18:13. Wtedy wydawało się, że lubinianki złapały właściwy rytm. Nic bardziej mylnego. Ambitnie grające zawodniczki Zgody nie zamierzały się poddawać i na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania mieliśmy remis po 24. Ostatnie minuty to już zdecydowana przewaga lubinianek, które wypracowały sobie bezpieczną przewagę, wygrywając 32:27.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Zgoda Ruda Śląska 32:27 (16:13)

Zagłębie: Czarna, Tsvirko, Maliczkiewicz – Paluch 3, Jelić 2, Bader 7, Jochymek, Załęczna 2, Lisowska 1, Semeniuk-Olchawa 3, Obrusiewicz 6, Pielesz 1, Byzdra 7.

Zgoda: Łakomska, Mieńko – Kaczyńska, 4, Gleń 1, Lipko 1, Kucińska 7, Paszkowska 3, Weselak 3, Tarnowska 1, Sikorska 1, Cebula 6.