Wicemistrzostwo świata lubinian

143

Aleksandra Siwek i Kewin Espenszyt zdobyli drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata w tańcach standardowych w kategorii wiekowej do 19 lat. Lubinianie rywalizowali o tytuł najlepszych tancerzy w świecie w stolicy Francji.

W Paryżu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Świata w Tańcu towarzyskim organizowane przez World Dance Council. Polskę reprezentowało kilka par w różnych kategoriach wiekowych. Wśród kadrowiczów znaleźli się również lubinianie: Aleksandra Siwek (15 l.) i Kewin Espenszyt (16 l.) oraz Weronika Mierzwa (20l.) i Piotr Paszewski (20 l.).

Sukces w tańcach standardowych odniosła para Siwek-Espenszyt. Tańczyli w kategorii wiekowej do 19 lat. Zdobyli tytuł wicemistrzów świata. Najlepsza okazała się para z Ukrainy, a na trzecim miejscu znalazł się duet z Rosji.

Weronika Mierzwa i Piotr Paszewski brali udział w konkursie tańca standardowego w kategorii wiekowej do 21 lat. W końcowej kwalifikacji zajęli wysokie 5 miejsce.

Przygotowaniem par do startu w tych Mistrzostwach Świata zajęło się wiele autorytetów tego sportu. Szczególne podziękowania dla głównego trenera Patryka Mierzwy oraz wielkie podziękowania dla prezydenta miasta Lubina, dzięki któremu pary mogły realizować swój program szkoleniowy przygotować się do najważniejszych turniejów w roku.