Wicelider PlusLigi przechytrzył Lisy

164

Podopieczni Pawła Ruska stanęli w szranki z ekipą Andrea Gardiniego. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju, ekipa Lisów musiała uznać wyższość gospodarzy.

Spotkanie otworzył asem serwisowym kapitan Miedziowych Lisów – Wojciech Ferens. Gospodarze podrażnieni tym stanem rzeczy przystąpili do mocnej kontry, gdzie dwa asy także zaaplikował atakujący Stephen Boyer. Jastrzębski Węgiel kontrolował przebieg spotkania, wygrywając 25:22. Drugą część meczu ekipa Pawła Ruska rozpoczęła od wysokiego skutecznego bloku. Podwójny czy potrójny blok nie pozwolił gospodarzom na zbyt wiele. Seta zakończy Grzegorz Bociek i Cuprum wgrało 18:25. Kolejne sety to już lepsza gra ekipy gospodarzy, więcej błędów własnych gości i ostatecznie Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 dopisując 3 punkty na swoje konto. 26 marca Lisy zmierzą się w Hali RCS z liderem rozgrywek – ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.