Weekend z grami bez prądu

139

Gratka dla wielbicieli gier – już po raz 23. w lubińskim Centrum Kultury Muza odbędzie się weekend z grami bez prądu „Kości zostały rzucone”. – Niezależnie od wieku czy doświadczenia powinniście znaleźć coś dla siebie. Czekają na was gry planszowe, fabularne, bitewne i karciane oraz warsztaty malowania figurek – zachęca do przyjścia Kamil Stefaniak z Lubińskiego Klubu Fantastyki „Ostatnie Przymierze”. Wstęp jest bezpłatny.

– Jest to impreza, którą od kilku lat organizujemy z Lubińskim Klubem Fantastyki – mówi Krystyna Huzarewicz z Centrum Kultury Muza. – Od piątku do niedzieli włącznie (od 7 do 9 czerwca) w salach błękitnej i konferencyjnej można będzie zagrać w gry planszowe. Czekamy na miłośników gier, a także osoby, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z grami – dodaje.

Mile widziane są osoby w każdym wieku i całe rodziny. Nie trzeba się wcześniej zgłaszać, wystarczy po prostu przyjść.

Będzie można zagrać w gry: planszowe (ponad 300 tytułów, turniej w grę „Palec boży” i wyzwanie planszówkowe), fabularne (formularz do zapisów – https://lkfop.pl/sesje/zapisy), bitewne (m.in. Warhammer 40k, Conquest, Infinity) i karciane (Horror w Arkham).

W razie wątpliwości członkowie Lubińskiego Klubu Fantastyki „Ostatnie Przymierze” wytłumaczą zasady i pomogą wybrać grę.

W piątek zabawa rozpocznie się o godz. 19 i potrwa do 1 w nocy, w sobotę – od 12 do 19, a w niedziele od 12 do 18.

– Szczególnie zapraszamy w sobotę na turniej w grę zręcznościową „Palec boży” oraz pokaz gry karcianej – dodaje Stefaniak.

Natomiast w niedzielę w godz. 12-14.30 odbędą się warsztaty malowania figurek do gier.

Wstęp dla każdego jest bezpłatny.

– Zapraszam również na nasze regularne spotkania. Co tydzień organizujemy piątkowe granie bez prądu, również od godz. 19 w sali błękitnej Centrum Kultury Muza – mówi Kamil Stefaniak.

Więcej o weekendowym wydarzeniu na stronie: https://www.lkfop.pl/kosci


POWIĄZANE ARTYKUŁY