Wciąż wśród najbogatszych

10987

Dariusz Miłek, twórca grupy CCC i lubińskiej Galerii Cuprum Arena, wciąż znajduje się wysoko na liście najbogatszych Polaków. Twórcy rankingu „Wprost” umieścili go tym razem na 13. miejscu.

Dariusz Miłek (fot. materiały prasowe CCC)

Jak co roku tygodnik „Wprost” przygotował ranking 100 najbogatszych Polaków. Tym razem jednak – jak zauważają jego twórcy – pierwszy raz od dawien dawna setka najbogatszych wcale nie jest bogatsza, lecz biedniejsza. W zeszłym roku zgromadzili oni w sumie majątek wyceniany na 191 mld zł, w tym zebrali o 3 mld mniej, bo 188 mld zł.

Stopniał też majątek Dariusza Miłka. Obuwniczy potentat z majątkiem oszacowanym na 2,8 mld zł został umieszczony przez twórców rankingu „Wprost” na miejscu 13. listy najbogatszych Polaków, czyli o jedno oczko niżej niż w ubiegłym roku.

„Po dramacie jaki jego sklepy przeżywały w pandemii, przyszedł czas odrodzenia. Zeszły rok był dla niego rekordowy, bo sprzedał produkty za ponad 7,6 mld zł (…) Mimo takich sensacji, kurs giełdowego CCC nie wygląda najlepiej. To za sprawą m.in. pandemii (…) – pisze tygodnik.

Na czele tegorocznej listy 100 najbogatszych Polaków według „Wprost” zaszły znaczne zmiany. Na pierwszym miejscu zadebiutował Tomasz Biernacki, twórca sieci marketów Dino, z majątkiem 15,3 mld zł. Na drugim miejscu jest Michał Sołowow z majątkiem szacowanym na 11 mld zł, a dopiero na trzecim Zygmunt Solorz, który królował na szczycie rankingu przez dwa ostatnie lata (obecnie jego majątek wyceniany jest na 10 mld zł).