Ważne punkty Lisów

193

Plusligowe spotkanie pomiędzy Cuprum Lubin a Każanami Lwów można podzielić na dwie części. Pierwsza, w której przez dwa sety warunki dyktowali Ukraińcy, a także druga, gdzie sportowa złość Cuprum ostatecznie dała im zwycięstwo i 2 punkty.

Projekt Warszawa i GKS Katowice to zespoły, które tak jak Cuprum Lubin doświadczyły sportowej złości lwowskich Każan. Wszystkie te ekipy łączą pięciosetowe spotkania z Ukraińcami. Debiutant w PlusLidze mocno dał się we znaki ekipie Pawła Ruska.

Pierwszy set, pomimo świetnych dla Cuprum akcentów, jak zagrywka Kajetana Kubickiego i Remigiusza Kapicy z asami serwisowymi okazał się porażką. Ekipa z Ukrainy świetnie broniła i szybko przystępowała do ataku. Dobrze spisywał się choćby Vasyl Tupchii czy przyjmujący – Jonas Kvalen. W drugiej części meczu było podobnie. Lisy przegrały 18:25.

Ekipa Pawła Ruska obudziła się z letargu dopiero w trzecim secie, ale jak to mówią: lepiej późno, niż wcale. Od razu przystąpiła do ofensywy. Mocne ataki Kapicy, częste czapy i mocny blok dały zwycięstwo 25:12! Kolejny set też padł łupem gospodarzy. W tie-breaku również miejscowi narzucali swoje warunki gry i tempo. Na zagrywce wyróżniał się Florian Krage, a pod siatką Kapica czy Paweł Pietraszko. Cuprum wygrało 15:10 i cały mecz 3:2.