Ważenie zawodników przed galą MFG5 za nami!

352

W sobotni wieczór w Polkowicach na hali Szkoły Podstawowej nr 2 odbędzie się długo wyczekiwana gala MFG 5. Wojownicy jutro skrzyżują pięści w oktagonie, a dziś odbyło się ich oficjalne ważenie.

Piąta już edycja gali wzbudziła wielkie zainteresowanie fanów sztuk walki. Odbędzie się dziewięć pojedynków w różnych formułach z czego dwa będą walkami o pas. Michał Dziuda wraz ze swoim przeciwnikiem powalczą o to wyróżnienie w Oriental Rules (Muay Thai), którego na gali jeszcze nie było. 
 
– Oriental Rules jest bardzo zbliżona walka do Muay Thai, pierwotnie mieliśmy mieć walkę o pas WBC, jednak jako federacja chciałbym przeprosić zawodników i kibiców, ponieważ nie mogliśmy na ten moment nie mogliśmy wywiązać się z reguł jakie federacja WBC narzuciła w walce o pas, ponieważ te walki muszą się odbywać na ringu, a my walczymy w oktagonie. Natomiast nabyliśmy prawa do tej walki i na pewno ona będzie zorganizowana. Na ten moment zawodnicy zawalczą o pas Polskiego Związku Kickboxingu. – komentował Mateusz Felkel, rzecznik prasowy Muszyński Fight Group.
 
Kibice zgromadzeni na hali oraz przed odbiornikami będą także świadkami pojedynku międzynarodowego, w którym w formule MMA zmierzą się lubinianin Michał Miłek z Portugalczykiem Diego Infantesem.
 
 
W walce wieczoru o Pas Mistrza Polski Kickboxingu PZKB zawalczy sam włodarz federacji – Bartosz Muszyński, którego rywalem będzie Rafał Kamiński. Dotychczas ten świetny zawodnik występował podczas gal głównie w roli trenera, a teraz zamienił się rolami ze swoim bratem Kacprem.
 
 
Gala nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ogromne wsparcie sponsorów oraz patronat burmistrza polkowic – Łukasza Puźnieckiego. Po raz czwarty gala odbędzie się właśnie w jego mieście.
 
– Dziękujemy każdemu sponsorowi z osobna, za wsparcie, niektórzy są z nami od samego początku i obiecujemy wywiązać się ze wszystkich naszych zobowiązań wobec nich – mówił Mateusz Felkel, rzecznik prasowy Muszyński Fight Group
 
Na trzy dni przed galą zostały wyprzedane wszystkie bilety więc kto nie zdążył zakupić wejściówki zapraszamy na antenę tvregionalna.pl oraz fanpage na Facebooku telewizji gdzie transmitowane będzie wydarzenie. Początek gali o godzinie 18:00 
 
Fot. Marlena Bielecka