Warta lepsza od Zagłębia

268

W ramach siedemnastej kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało 1:0 na wyjeździe z Wartą Poznań. Bramkę na wagę trzech punktów dla beniaminka zdobył Łukasz Trałka.

Już w 4 minucie świetna okazja Zagłębia. Żubrowski wypatrzył Szysza i zagrał do niego piłkę, ten dobrze uderzył, jednak bramkarz gospodarzy odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później podobny scenariusz, tym razem uderzał Bashkirov. Po początkowej dobrze zapowiadającej się grze obie drużyny wyhamowały tempo i do końca połowy nie stwarzały groźnych sytuacji.

Na początku drugiej odsłony spotkania przed najlepszą sytuacją meczową stanął napastnik gospodarzy – Żurawski. W sytuacji sam na sam przegrał z Dominikiem Hładunem. Chwilę później golkiper „Miedziowych” znów ratował swój zespół przerzucając nad poprzeczką uderzenie Grzesika. W 66. minucie Zagłębie próbowało odpowiedzieć strzałem Bashkirova, ale ten poleciał obok bramki. W 75. minucie bramkę dla Warty z woleja zdobył Łukasz Trałka.

Zagłębie kolejny raz było bez pomysłu w ataku i piąty mecz z rzędu nie udało się zdobyć gola.

Kolejne spotkanie „Miedziowych” odbędzie się w niedzielę 21. lutego o godzinie 15:00, a podejmą na własnym boisku Raków Częstochowa.