Mówią o sobie, że są niezwykłymi zwykłym kobietami. Łączy je mnóstwo pomysłów, niespożyta energia i chęć do działania. Nieformalna grupa mieszkanek gminy Lubin zaprasza swoich sąsiadów na inaugurację projektu „Aktywni, Mobilni, Kreatywni”. Pierwsze spotkanie i ciekawe zajęcia zaczną się już dziś o godzinie 16.

„Niezwykłe, Zwykłe Kobiety” to sołtys Gogołowic Urszula Kwaśna, Inna Rogalska z Koła Gospodyń Wiejskich w Osieku, Ewelina Dychała z rady sołeckiej w Dąbrowie Górnej, radna z Miroszowic Barbara Skórzewska, sołtys Krzeczyna Małego Lidia Cesarz, Joanna Pietruszka ze Stowarzyszenia Handball z Czerńca, Halina Przystupa z Koła Gospodyń Wiejskich z Obory i Janina Mucha, działaczka społeczna z Chróstnika.
Panie wspólnie przygotowały cykl bezpłatnych warsztatów o różnej tematyce połączonych z degustacją lokalnych produktów. W ten sposób zamierzają zachęcić mieszkańców gminy do kreatywnego spędzania wolnego czasu.
czyli nieformalna grupa kobiet ze wsi Gminy Lubin zaprasza na inaugurację projektu „Aktywni, Mobilni, Kreatywni”. W ramach programu odbędą się bezpłatne warsztaty, między innymi na temat carvingu i powertexu. Nie zabraknie także degustacji lokalnych produktów.
Projekt „Aktywni, Mobilni, Kreatywni” rozpocznie się dziś o godzinie 16 w świetlicy wiejskiej w Gogołowicach. Tego dnia odbędą się już pierwsze warsztaty na temat właściwości i zastosowań róży i pigwy. Uczestnicy będą mieli okazję również posmakować lokalnych produktów na bazie tych owoców.
Podczas kolejnych warsztatów liderki projektu będą odkrywać przed uczestnikami między innymi tajniki carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w warzywach i owocach oraz powertexu – najnowszej techniki zdobienia przedmiotów za pomocą tkanin.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się także, jak przygotować smaczne przetwory z dyni, aby gościły na stołach przez cały rok. Nie zabraknie także miejsca dla najmłodszych, którzy będą mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami kulinarnymi.
Spotkania będą organizowane do grudnia tego roku. Zainteresowani mogą zapisywać się dzwoniąc pod nr 606 73 50 30 lub po prostu przyjść na zajęcia do świetlicy wiejskiej.