Walentynki za 143 zł. Mamy też konkurs dla zakochanych

1061

Walentynki będzie w tym roku świętować ponad 60 proc. Polaków. Średnio wydamy na ten cel 143 zł – o ponad 50 zł więcej niż rok temu. A Wy świętujecie walentynki? Dla naszych Czytelników z okazji 14 lutego mamy konkurs, w którym można wygrać bilety do kina Helios oraz voucher do Restauracji Pompea.

Fot. Pixabay

Najczęściej święto zakochanych celebrują ludzie młodzi, do 40. roku życia – około 70 proc. z nich zamierza spędzić ten dzień z drugą połówką i kupić jej prezent – wynika z badania Barometr Providenta. Wśród osób po 60. roku życia odsetek ten jest niższy, ale ciągle wysoki – 50 proc. Najpopularniejszymi podarunkami będą kwiaty i słodycze, a co trzecia osoba spędzi walentynkowy wieczór na romantycznej kolacji.

Z badania Barometr Providenta wynika, że w 2019 roku święto zakochanych celebrowało zaledwie 39 proc. W tym roku blisko 90 proc. osób ten dzień zamierza spędzić z partnerem lub partnerką, a 8 proc. spotka się z przyjacielem czy przyjaciółką. Dla 40 proc. Polaków 14 lutego jest tylko zwykłym dniem w kalendarzu i nie będą go specjalnie świętować.

Fot. Pixabay

– 30 proc. z nich wskazało, że po prostu nie mają z kim tego święta obchodzić. Kolejne 30 proc. mówiło, że jest to zwyczaj, który nie wpisuje się w ich kalendarz tradycyjnych świąt, dlatego nie będą celebrować tego dnia – tłumaczy Magda Maślana, ekspert ds. PR w Provident Polska.

Większość osób, które deklarują, że będą obchodzić walentynki, spędzi je tradycyjnie. Uczucia najchętniej okazujemy, przygotowując romantyczną kolację w domu. Takie plany na ten rok ma jedna trzecia badanych. Na kulinarny prezent dla drugiej połówki częściej decydują się kobiety.

– W naszym badaniu wyszło, że trzy czwarte Polaków kiedykolwiek otrzymało prezent na walentynki, nie inaczej będzie w tym roku. Najczęściej myślimy o drobnych podarkach – podkreśla Magda Maślana.

Fot. Pixabay

Duża grupa kupi ukochanej osobie słodycze (21 proc. kobiet i 30 proc. mężczyzn) i kwiaty (2 proc. kobiet i 44 proc. mężczyzn). Co piąta para spędzi święto zakochanych w teatrze lub kinie. W 2019 roku na walentynki wydaliśmy średnio 90 zł. W tym roku ta kwota znacznie wzrośnie – wyniki badania wskazują, że w tym roku średnio Polacy zamierzają wydać na ten cel 143 zł.

A czy Wy świętujecie Walentynki? Dla zakochanych i tych, którzy lubią to święto, mamy konkurs na najładniejsze, najoryginalniejsze, najbardziej udane zdjęcie miłości. Może to być zakochana para, ale nie tylko, bo wszystko, co kojarzy się wam z miłością. Na zdjęcia czekamy do poniedziałku (17 lutego do godz. 9). Nazwisko zwycięzcy ogłosimy tego samego dnia.

Każdy może wysłać tylko jedno zrobione przez siebie zdjęcie. Spośród nadesłanych fotografii redakcja wybierze jedno, według nas, najlepsze. Jego autor otrzyma dwa bilety do kina Helios, które można wykorzystać do końca marca oraz voucher do Restauracji Pompea o wartości 100 zł.

Fotografie należy wysyłać na adres mailowy: konkursy.lubin@tvl.pl z nagłówkiem „Walentynki”. W mailu należy napisać swoje imię i nazwisko oraz swój numer telefonu, a także zgodę na opublikowanie danych osobowych: „Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych ”.

Należy również pamiętać o dopisku, że osoby, które znajdują się na zdjęciu, wyrażają zgodę na jego publikację oraz że jesteśmy autorami danej fotografii. Zdjęcia będą wykorzystane przez redakcję wyłącznie na potrzeby konkursu (pokażemy je na naszym portalu).

Maile bez wspomnianych oświadczeń i niepodpisane nie wezmą udziału w zabawie.

Uwaga! Nie przyjmujemy fotografii wulgarnych oraz pornograficznych.


Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na przetwarzanie przez TVL Sp. z o.o. ich danych osobowych w następującym zakresie: w przypadku zwycięstwa zgadzają się na opublikowanie imienia i nazwiska oraz przesłanego zdjęcia na portalu Lubin.pl pod tekstem o konkursie.

źródło: Newseria Biznes