Waleczne lwice z Zagłębia

69

Lubińskim szczypiornistkom nie udało się awansować do finałów mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Zespół Beaty Orzeszki i Jolanty Rzepczyk w półfinałowej rozgrywce walczył do samego końca. Najpierw miedziowe ograły UKS Wąbrzeźno, później uległy rywalkom z Sośnicy Gliwice. Ostatnią szansą na grę w finale było zwycięstwo nad Słupią Słupsk co najmniej dwiema bramkami. Los chciał jednak inaczej i mecz ten zakończył się remisem po 29.

To był mecz bramka za bramkę. Zawodniczki obu ekip przez sześćdziesiąt minut wspaniale walczyły o piłkę w środku pola i bardzo zaciekle broniły dojścia do swojego pola karnego. Michalina Kędzierska otworzyła wynik spotkania. Małgorzata Trawczyńska ze Słupska doprowadziła do remisu.

Chwilę później Magdalena Sarno i Aleksandra Biernat dały Zagłębiu prowadzenie 3:1. Ekipa Anity Unijat odrobiła straty i po 13. minutach na tablicy wyników mieliśmy remis po 5. Do końca pierwszych trzydziestu minut spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się jednobramkową przewaga gospodyń, 17:16.

Na początku drugiej połowy, MKS Zagłębie Lubin za sprawą Agaty Kaliciak i Magdaleny Sarno wyszło na prowadzenie 20:17. Rywalki bardzo skutecznie goniły wynik i w 39. minucie doprowadziły do remisu 20:20. W obu obozach znakomicie spisywały się bramkarki. W Lubinie Paulina Płończak (najlepszy bramkarz turnieju półfinałowego) i Weronika Wawrzak, natomiast w Słupsku Anna Biernaczyk.

Walka o piłkę była bardzo zacięta i do samego końca ciężko było stwierdzić, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Pojedynek zakończył się remisem 29:29. Taki rezultat dał awans Gliwicom i Słupskowi. Zagłębie natomiast zakończyło turniej półfinałowy na trzecim miejscu. Pomimo iż lubinianki nie zagrają w finale, to należy oddać im wielki ukłon, gdyż walczyły w tym turnieju jak lwice.

Zagłębie: Płończak, Pakuła, Sarno, Wargacka, Derwich, Sekuła, Konofał, Kędzierska, Biernat, Wawrzak, Kaliciak, Kłos, Zgieb, Stanisławczyk, Rosiak, Łazarenko.

Słupsk: Biernaczyk, Wiśniewska, Dominiak, Kowalczuk, Szadzińska, Firkowska, Winiarska, Nowakowska, Smutek, Trawczyńska, Siwiec, Lisiecka, Kaczanowska, Jedlińska, Domaros, Koperkiewicz.