Walczyli w GP nordic walking

15

Rozpoczęły się zawody w ramach II Grand Prix Lubina w Nordic Walking. Pierwsza edycja odbyła się na Przylesiu. Organizatorem imprezy jest lubiński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W pierwszej edycji Grand Prix Lubina w Nordic Walking pierwsze miejsce w kategorii kobiet K- 39 zajęła Agnieszka Świercz, w tej samej kategorii wśród mężczyzn pierwszy na mecie był Tomasz Waszewski. W kategorii K-40 I miejsce zajęła Beata Boczar, wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Ireneusz Lubiatowaki.

W kolejnych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: K- Urszula Sulima, M- 50 Leszek Kuszkiel, K-60 Jolanta Kurzawska, M-60 Bernard Kubicki. W kategorii młodzieżowej wystartowało dwóch zawodników: Daria Racińska i Olivier Jańczak, najmłodsi uczestnicy odnotowali pierwsze punkty w klasyfikacji ogólnej.

Klasyfikacja końcowa zostanie stworzona na podstawie udziału w czterech edycjach zawodów, jednak do punktacji w Grand Prix będą brane trzy najlepsze wyniki każdego zawodnika w danej kategorii.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w pozostałych edycjach na które również zapraszamy osoby, które nie wystartowały w I edycji. II edycja już 6 lutego o godz. 11 na terenie górek za PKS