Wakacje na półmetku, za dziećmi już mnóstwo atrakcji

38

Za dziećmi z placówek Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania w Lubinie aktywna i radosna pierwsza połowa wakacji.

Aby letni wypoczynek był udany, musi być bezpieczny. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przygotowali pogadankę na temat bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy, podczas wyjazdu poza miasto, na wakacjach oraz o sytuacjach i niebezpiecznych środkach, których należy się wystrzegać.

Ładowanie akumulatorów dzieci rozpoczęły od wizyty w zoo we Wrocławiu.

– W podróż udaliśmy się pociągiem, a Koleje Dolnośląskie podarowały nam vouchery na przejazd. Na miejscu wychowankowie nie kryli swojego zadowolenia z możliwości poznania różnych gatunków zwierząt a ogrom atrakcji wypełnił cały dzień. Koniec czerwca to również pakowanie się na obozy i kolonie. Jak co roku, dzieciaki indywidualnie wybierały tematykę i kierunek swojego wypoczynku letniego. Wśród najbardziej popularnych dominowała piłka nożna, koszykówka, spływ kajakowy oraz inne, których tematem przewodnim był zdrowy i aktywny wypoczynek – informuje Agnieszka Stoń-Kogut z Powiatowego Centrum Opieki i Wychowania.

W pierwszej połowie wakacji 16 wychowanków PCOiW skorzystało z wypoczynku w różnych częściach Polski. Równie spora grupa skorzysta z wakacyjnych wyjazdów w sierpniu.

W lipcu zorganizowany został także pięciodniowy wyjazd pod namioty do Kunic.

– W atmosferze zabawy, pozytywnych oddziaływań grupy pozbawionej konfliktów, wychowankowie korzystali z kąpieli wodnych oraz słonecznych, chodzili na piesze wycieczki oraz uczestniczyli w zajęciach ze specjalistą, które miały na celu odreagowanie napięć emocjonalnych i przyswajanie umiejętności społecznie akceptowanych. Młodzież bardzo lubi nasze wspólne wyjazdy, dzięki którym, ma możliwość poznać się z innej strony i nawiązać pozytywne relacje – dodaje przedstawicielka Centrum.

Dzieci uczestniczyły także w wyjazdach do Zamku Książ i na górskie szlaki. Dzięki wsparciu Bowling Club Lubin wychowankowie PCOiW rozegrali turniej bowlingowy, dzięki RCS Lubin aktywnie korzystali z miejskiego basenu i brali udział w meczu piłki nożnej, otwierającym nowy sezon Ekstraklasy.

Źródło: Powiatowe Centrum Opieki i Wychowania