W Olsztynie po tie-breaku

142

Siatkarze Cuprum Lubin pokonali na wyjeździe po po tie-breaku Indykpolu AZS Olsztyn. Spotkanie odbyło się w ramach 26. kolejki PlusLigi.

Już na początku seta asy serwisowe posłał Seweryn Lipiński (0:3) i Jake Hanes (1:5), a z czasem przewaga tylko rosła (9:14). Po autowym ataku Hanesa Miedziowi stracili zbudowana przewagę (22:22), ale Alex Berger szybko opanował sytuację, dając lubinianom piłkę setową (22:24). Premierową partię zakończył skuteczny atak Lipińskiego (23:25).

Alan Souza otworzył seta numer dwa atakiem w aut, za to Jake Hanes zapunktował blokiem (0:2). Drugi set przebiegał pod znakiem błędów w polu serwisowym, a nerwowa gra gospodarzy oddalała ich od naszej drużyny (7:11). Jednak błędy zaczęły pojawić się także po naszej stronie siatki i na tablicy wyników pojawił się remis (16:16). Dwa punkty bezpośrednio z zagrywki dla AZSu zdobył Kamil Szymendera (20:17). Ale to dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę drugiego seta, po punktowym bloku Sapińskiego olsztynianie wyrównali wynik meczu (27:25).

Cezary Sapiński rozpoczął od asa serwisowego trzecią partię (1:0). Mogliśmy obserwować bardzo wyrównany początek seta (10:10), ale wróciliśmy do dobrej gry z poprzednich setów, punkt z zagrywki Hanesa i skończony atak Kwasowskiego pozwoliły odskoczyć na trzy punkty z przodu (10:13). Błąd Miedziowych dał olsztynianom piłkę setową (23:24), ale ponownie o zwycięstwie musiała zdecydować walka na przewagi, którą rozstrzygną Souza (26:24).

Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej gry (10:10), ale naszą grę napędził as serwisowy Hanesa (11:13). Atakujący wywalczył piłkę setową, a w ostatniej akcji gospodarze popełnili błąd dotknięcia siatki (21:25).

Tie-breaka otworzył Jake Hanes (0:1). Kamil Kwasowski z asem serwisowym i nasza przewaga rosła (3:7). Punktowy blok dał nam piłkę meczową (8:14), a przestrzelona zagrywka zakończyła rywalizację (10:15).

Indykpol AZS Olsztyn – KGHM Cuprum Lubin 2:3 (23:25, 27:25, 26:24, 21:25, 10:15)

Indykpol AZS: Kamil Szymendera, Cezary Sapiński, Joshua Tuaniga, Manuel Armoa, Szymon Jakubiszak, Alan Souza – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Kacper Sienkiewicz, Jakub Majchrzak, Karol Jankiewicz, Kuba Hawryluk (libero).

KGHM Cuprum: Alexander Berger, Seweryn Lipiński, Jake Hanes, Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski – Maksymilian Granieczny (libero) oraz Wojciech Ferens, Hubert Węgrzyn.

Najwięcej punktów: Alan Souza (26), Cezary Sapiński (15), Manuel Armoa (14), Szymon Jakubiszak (10) – Indykpol AZS; Jake Hanes (29), Kamil Kwasowski (16), Alexander Berger (12), Paweł Pietraszko (10) – KGHM Cuprum.