W nagrodę do Szwajcarii

19

Poprzednim razem rywalizowali o wycieczkę do Chin. Teraz zwycięzcy Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters wyjadą do Szwajcarii. Pozostali laureaci otrzymają między innymi notebooki. Jest więc o co walczyć. Kilka dni temu ruszyły zapisy do tego konkursu, organizowanego po raz czwarty przez Telefonię Dialog.

 

Tym razem wprowadzono pewne zmiany. Jak zwykle w zabawie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, ale organizatorzy chcą także zachęcić do startu w konkursie osoby niepełnosprawne. Nawiązując do tego, że rok 2010 ustanowiono Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym.

– Taka formuła konkursu DialNet Masters, w którym nie tworzy się odrębnych kategorii olimpiady dla osób z niepełnosprawnością, ale integruje się je ze środowiskiem, zapraszając do udziału na równych zasadach z osobami pełnosprawnymi jest wyrazem zrozumienia idei integracji, a co za tym idzie właściwego odczytywania potrzeb i oczekiwań osób z niepełnosprawnością – podkreśla Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. – Elementem łączącym wszystkich uczestników olimpiady jest inteligencja, sprawności intelektualne, czyli sprawny umysł. W turnieju DialNet Masters liczy się tylko jedna sprawność – sprawność informatyczna – dodaje prezes.

Konkurs, w którym młodzież może sprawdzić swoją wiedzę o internecie, zorganizowany zostanie już po raz czwarty.

– Od 2006 roku konkurs zmieniał nieco swoje oblicza i angażował wielu znakomitych partnerów oraz patronów. Jedno pozostało jednak niezmienne – wysoki poziom zadań konkursowych, pasja i wzrastające zaangażowanie uczestników oraz idea budowania społeczeństwa informacyjnego – podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes Telefonii Dialog.

„Aby wziąć udział w konkursie trzeba logicznie myśleć i orientować się w zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem” – informują w komunikacie prasowym organizatorzy olimpiady. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie: gimnazjalną i ponadgimnazjalną.

Każdy z zespołów powinien się składać z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) oraz nauczyciela prowadzącego. Z jednaj szkoły, w zależności od jej wielkości, może się zgłosić od trzech do pięciu zespołów. Każdy zespół musi zarejestrować się on-line na portalu www.dialnetmasters.pl. Zapisy przyjmowane będą do 22 stycznia 2010 roku.

Później, w marcu, odbędą się testy on-line zarejestrowanych zespołów. Na kwiecień zaś zaplanowano półfinały. W czerwcu we Wrocławiu odbędzie się wielki finał.

Konkurs odbywa się pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Merytorycznie zaś wsparli go

Etapy IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters:

START OLIMPIADY
– 21 grudnia 2009 r. – start nowego serwisu dialnetmasters.pl i wysyłka materiałów informacyjnych do szkół

ELIMINACJE WENĄTRZSZKOLNE I ZAPISY DRUŻYN
– do 22 stycznia 2010 r. – eliminacje wewnątrzszkolne i zapisy na www.dialnetmasters.pl

TESTY ON-LINE
– od 1 do 12 marca 2010 r. – I etap okręgowy testów on-line
– 12 marca 2010 r. – ogłoszenie wyników I etapu okręgowych testów on-line
– od 15 do 19 marca 2010 r. – II etap okręgowy testów on-line
– 19 marca 2010 r. – ogłoszenie wyników po II etapie testów okręgowych on-line

PÓLFINAŁY
– od 13 do 22 kwietnia 2010 r. – „Mecze Masterów” – 7 półfinałów ogólnopolskich na żywo w siedmiu miastach Polski

SZKOLENIA SENIORA
– od 26 kwietnia do 31 maja 2010 r. – zespołowe szkolenia komputerowe „Surfuj z Seniorem”

WIELKI FINAŁ
– 17 czerwca 2010 r. – Wielki Finał Ogólnopolski na żywo we Wrocławiu
NAGRODA GŁÓWNA
– lipiec/sierpień 2010 r. – wycieczka do Szwajcarii (m.in. zwiedzanie CERNu i siedziby Google’a w Zurychu)
 


POWIĄZANE ARTYKUŁY