W „Muzie” będą grali w gry

879

W najbliższą sobotę można przenieść się do świata fantasy i wyobraźni. W Centrum Kultury „Muza” odbędzie się dzień z grami fabularnymi, bitewnymi i planszowymi. Zabawa czeka na dzieci, młodzież i nieco starszych.

CK „Muza” organizuje systematyczne spotkania dla graczy, lecz tym razem będzie ono obfitowało w większą liczbę atrakcji i gier do wyboru.

– Zapraszamy tych, którzy są wielkimi fanami gier bez prądu oraz tych, którzy nigdy nie grali w planszówki. Wszystkiego nauczymy i wytłumaczymy zasady. Do wyboru będą gry bitewne i fabularne. Te pierwsze to m.in. Warhammer 40k i Guild Ball. Są one bardzo widowiskowe, a gracze maja specjalne plansze i swoje figurki. W grach fabularnych gracze wcielają się w różne postaci, a dodatkowo jest mistrz gry, który opowiada o stworzonym świecie. Są również uczestnicy, którzy specjalnie na tę okazję się przebierają – informuje Krystyna Huzarewicz z CK „Muza” w Lubinie.

W trakcie sobotnich rozgrywek odbędą się również także turnieje dla dla profesjonalnych graczy, a wśród nich eliminacje do Mistrzostw Polski w gry: Sabotażysta, Neuroshima Hex i Wizard.

– Znajdą się miejsca także dla rodziców z dziećmi, którzy będą chcieli pograć w planszówki. Wspólnie z Lubińskim Klubem Fantastyki „Ostatnie Przymierze” podpowiemy, jaka gra będzie odpowiednia pod kątem wieku i zainteresowań – dodaje Huzarewicz.

Atrakcją będą również warsztaty malowania figurek do gier oraz quiz wiedzy o fantastyce. Dla najlepszych przewidziano nagrody.