W Lubinie robi się świątecznie

3353

Lubin zaczyna stroić się na święta. Na latarniach przy niektórych ulicach już pojawiły się świecące ozdoby, ale będzie ich znacznie więcej. Jakie nowości przygotowano na ten rok?

Tradycyjnie, jak co roku, miasto wprowadza świąteczny klimat przystrajając ulice. Rozwieszanie ozdób właśnie się rozpoczęło. Wszystko ma być gotowe na mikołajki, czyli do 6 grudnia.

Tradycyjnie świecące ozdoby pojawią się na latarniach przy głównych ulicach miasta. Liczba tych iluminacji nie zmieniła się od ubiegłego roku.

Nowe ozdoby zostaną natomiast zamontowane na lubińskim rynku. Oczy mieszkańców będą tym razem cieszyć: karuzela, bałwany 2D, ramka, Ciastek, duży bałwan, fontanna, nowa bombka i dekoracje na latarniach.

Co roku na rynku pojawiają się nowe ozdoby świąteczne

Nie zabraknie też kilkunastometrowej żywej choinki, która również zostanie przyozdobiona światełkami. Drzewko zostanie przywiezione na lubiński rynek na początku grudnia. W pełnej krasie będzie można je podziwiać od 6 grudnia. Tego dnia, o godzinie 18 odbędzie się oficjalne zapalenie światełek na drzewku. Od 6 grudnia na rynku rozpocznie się też Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa cały tydzień, do niedzieli 12 grudnia. Wkrótce napiszemy więcej o tym wydarzeniu.

Świąteczne ozdoby będą świecić w Lubinie do końca stycznia 2022 roku. Później zostaną zdemontowane. Większość z nich trafi do magazynu, oprócz zdobiących rynek.

– Dekoracje, które stawiamy w rynku, są wypożyczane. Miasto może dzięki temu przed każdym Bożym Narodzeniem inaczej przystrajać plac pod ratuszem, zaskakując mieszkańców – mówi Marcelina Falkiewicz z kancelarii prezydenta Lubina.

Dekoracje na kolejne Boże Narodzenie zawsze wybierane są w drugiej połowie roku.

W tym roku wynajem iluminacji wraz z montażem i obsługą kosztował 130 tys. zł.