Na początek „Dom Gucci”, a później między innymi „Psie pazury” – takie filmy będzie można obejrzeć w marcu w cyklu Kino Konesera w lubińskim Heliosie. Seanse jak zwykle odbywać się będą w poniedziałki.
Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.
Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne.
Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.
Produkcje w ramach tego cyklu wyświetlane są w każdy poniedziałek o godzinie 18.
Już dzisiaj, 7 marca, będzie okazja obejrzeć film „Dom Gucci”. 14 marca pokazana zostanie produkcja „The Hand of God”, 21 marca – „Matki równoległe”, 28 marca – „Psie pazury”. A 30 marca czeka nas dodatkowy pokaz przedpremierowy filmu „Belle”.
Szczegóły na temat Kina Konesera można znaleźć na stronie www.helios.pl.
O filmach:
„Dom Gucci”
Reżyseria: Ridley Scott
Scenariusz: Roberto Bentivegna
Obsada: Lady Gaga, Adam Driver, Jared Leto, Al Pacino
„Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci.
Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.
„The hand of god”
Reżyseria: Paolo Sorrentino
Scenariusz: Paolo Sorrentino
Obsada: Filippo Scotti, Toni Servillo, Lino Musella
Uhonorowany Oscarem scenarzysta i reżyser Paolo Sorrentino („Boski”, „Wielkie piękno”, „Młody papież”) przedstawia historię młodego Fabietto Schisy, osadzoną w niespokojnym Neapolu lat 80.
„The Hand of God” to opowieść, w której nieoczekiwane chwile radości, jak przybycie piłkarskiej legendy Diego Maradony, przeplatają się z równie nieoczekiwanymi tragediami. Los rozdaje karty, łzy i śmiech się mieszają, a splot zaskakujących wydarzeń kształtuje przyszłość Fabietto. Sorrentino powraca do domu, aby opowiedzieć najbardziej osobistą ze swoich historii – osnutą wokół losu, rodziny, sportu, kina, miłości i straty.
„Matki równoległe”
Reżyseria: Pedro Almodovar
Scenariusz: Pedro Almodovar
Obsada: Penelope Cruz, Aitana Sanchez-Gijon, Milena Smit
Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.
„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.
„Psie pazury”
Reżyseria: Jane Campion
Scenariusz: Jane Campion
Obsada: Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons
12 nominacji do Oscara.
Charyzmatyczny farmer Phil Burbank budzi powszechny podziw i strach. Gdy jego brat sprowadza na wspólne ranczo nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil staje się ich dręczycielem. Wkrótce jednak zaczyna do niego docierać, czym jest miłość.
Film „Psie pazury”, wyreżyserowany przez nagrodzoną Oscarem Jane Campion według jej autorskiego scenariusza, już został określony „hipnotyzującym” i „nadzwyczajnym” „arcydziełem”.
„Belle”
Reżyseria: Mamoru Hosoda
Scenariusz: Mamoru Hosoda
Obsada: Kaho Nakamura, Takeru Satoh, Rina Izuta
„Belle” to historia wrażliwej Suzu, która wraz ze swoim ojcem mieszka w japońskim mieście Kōchi. Dziewczyna w młodym wieku straciła mamę i porzuciła przez to ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień. Miejscem, w którym jej smutki znajdują ujście okazuje się być wirtualna rzeczywistość U. Tam, pośród 5 miliardów użytkowników Suzu odkrywa, że może być tam kim tylko zapragnie, a jej skrzętnie ukrywane słabości staną się w U jej największą siłą. To dopiero w wirtualnym świecie, pod pseudonimem Belle, dziewczyna zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za fenomen i największą muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej i intrygującej istoty. To od tego momentu zacznie się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się odrzucić swoje awatary i ujawnić prawdziwe „ja”?