W Gdańsku o przełamanie

144

Przed piłkarzami ręcznymi Zagłębia Lubin ostatni mecz w 2021 roku. W piątek Miedziowi zmierzą  się na wyjeździe z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Początek meczu 13. serii PGNiG Superligi Mężczyzn o godzinie 19:30.

Dla Miedziowych to ostatnia szansa przed dłuższą przerwą na przerwanie złej passy i poprawę nastrojów przed świętami. Lubinianie przegrali sześć ostatnich spotkań, zdobywając w tym czasie tylko jeden punkt za przegraną po rzutach karnych w derbowym meczu z Chrobrym Głogów. Na wygraną Zagłębie czeka od połowy października, kiedy pokonało na własnym parkiecie Sandra Spa Pogoń Szczecin.

Jeszcze niedawno w podobnej sytuacji byli gdańszczanie. Zawodnicy Torus Wybrzeża przegrali pięć spotkań z rzędu i zajmowali dolne rejony tabeli. Najbliżsi rywale Zagłębie przełamali się w końcu i poszli za ciosem, wygrywając najpierw u siebie ze Stalą Mielec, a następnie na wyjeździe z Grupą Azoty Tarnów.

Tym samym Torus Wybrzeże Gdańsk zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. O trzy „oczka” mniej mają lubinianie.