W derbach remis 1:1

12

Zagłębie Lubin zremisowało we derbach Dolnego Śląska ze Śląskiem Wrocław 1:1.

W pierwszym kwadransie meczu na boisku niewiele się dzieje. Żadna z drużyn nie stworzyła gorźnej okazji. Emocje czuć za to na trybunach.
W 16 minucie z lewej strony pola karnego lekki strzał oddaje Piotr Ćwielong. Bez problemu piłkę w ręce łapie Isailovic.
W 18 minucie strzał z 18 metrów Sebastiana Dudka. Za lekki by mógł stanowić zagrożenie.
W 21 minucie Micanski wypuszcza piłkę do Wojciecha Kędziory, który znalazł by się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, gdyby minimalnie był szybszy od Kelemena.
W 22 minucie piłka odbiła się w polu karnym od ręki Piotr Celebana. Sędzia powinien podyktować jedenastkę.
W 23 minucie strzał Traore, ale broni Kelemen. Było groźnie. To jednak nie był koniec akcji. W zamieszaniu podbramkowym jeszcze zablokowany gracz Zagłębia.
W 25 minucie Ćwielong będąc w polu karnym lobuje bramkarza Zagłębia, tyle że przelobował nie tylko Isailovia, ale i bramkę.
W 31 minucie Ćwielong ładnie wypuścił na czyste pole Szewczuka. Na szczęście w porę zdąrzył za nami Hanzel i zablokował jego strzał. Szewczuk wychodził sam na sam z bramkarzem.
W 32 minucie Kędziora minął jednego z zawodników Śląska w polu karnym i uderzył mocno lewą nogą, ale piłka minęła spojenie słupka z poprzeczką.
W 33 minucie strzał Micanskiego zza pola karnego. Broni Kelemen.
W 35 minucie rzut wolny Zagłębia wykonany w niekonwencjonaly sposób, M. Bartczak wysunął piłkę Stasiakowi. Ten uderzył, ale lekko. Broni Kelemen.
W 37 minucie z prawej strony Zagłębie wykonało aut. Piłka doszła do Micanskiego będącego w polu karnym. Bułgar uderzył nad poprzeczką.
W 51 minucie Wojciech Kędziora trafia w poprzeczkę po strzale z 15 metrów!!! Ładna akcja lubinian, wypuszczony Kędziora i naprawdę niewiele brakowało, by był gol.
W 54 minucie lewą stroną boiska pędził Costa Nhamoinesu, podał w pole karne, ale wbiegający Micanski nie był w stanie uderzyć celnie na bramkę, był zbyt rozpędzony.
W 67 minucie strzał Micanskiego z pięciu metrów w boczną siatkę.
W 72 minucie groźny strzał z dystansu Łukasiewicza. Obok bramki.
W 74 minucie wydawało się, że będzie rzut karny po faulu Kelemena na Błądzie. Taka była pierwsza decyzja arbitra.

Kilkadziesiąt sekund później po przepychankach i konsultacji z asystentem arbiter ukarał Błąda żółtą kaartką za symulowanie.
W 78 minucie Micanski strzela gola. 1:0 Dla Zagłębia! Bułgar będąc niepilnowany w polu karnym uderzył z pięciu metrów. Asysta Traore.
W 82 minucie Adrian Błąd ukarany drugą żółtą kartką za faul. W konsekwencji Zagłębie gra w dziesiątkę.
W 89 minucie Mila uderza z dystansu i jest remis 1:1.

Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramka: Micanski 78 – Mila 89.
Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).
Żółte kartki: Nhamoinesu, Ekwueme, Błąd – Wołczek, Mila, Socha.
Czerwona kartka: Błąd (82, za dwie żółte)
Widzów: 10102.

Zagłębie: Isailovic – G. Bartczak, Reina, Stasiak, Nhamoinesu – Hanzel (83 Dinis), Ekwueme, M. Bartczak – Micanski, Kędziora (71 Błąd), Traore (88 Rymaniak).

Śląsk: Kelemen – Socha, Celeban (27 Łukasiewicz), Pawelec, Wołczek – Madej (61 Sotirovic), Sztylka, Mila, Dudek – Ćwielong, Szewczuk (90 Ulatowski).