Vistal bliżej finału

17

Pierwszy mecz półfinału PGNiG Pucharu Polski, a szczególnie jego pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu Metraco Zagłębia Lubin. Przegrana 17:23 sprawiła, że bliżej awansu do finału tych rozgrywek są gdynianki.

Miedziowe źle weszły w mecz i po kwadransie przegrywały juz 3:7. Pierwsza połowa to słaba gra lubinianek przede wszystkim w ofensywie. Dość powiedzieć, że tej części spotkania Metraco Zagłębie Lubin do bramki gospodyń trafiło tylko sześć razy. W tym samym czasie Vistal miał na swoim koncie niemal dziesięć bramek więcej.

Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zagrały już lepiej, ale Vistal utrzymywał wyraźną przewagę, która wynosiła 6-7 bramek. Wynik 23:17 stawia w gdynianki w uprzywilejowanej sytuacji przed meczem rewanżowym w Lubinie.

Vistal Gdynia – Metraco , Zagłębie Lubin 23:17 (15:6)

Vistal: Gapska, Kamińska, Kordowiecka – Janiszewska, Urbaniak, Dorsz, Stanulewicz, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kowalczyk, Lalewicz, Matieli, Szarawaga, Borysławska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Kurdzielewicz, Załęczna 4, Grzyb 5, Buklarewicz, Piechnik 2, Marić 2, Jochymek 2, Belmas, Malta, Milojević 2.