UZZM – wkrótce rekrutacja

77

Studia pedagogiczne, górnicze, logistyczne, handlowe, finansowe, techniczne i menedżerskie – to tylko niektóre propozycje, jakie w zbliżającym się roku akademickim przygotowała Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie dla kandydatów na studia.

Lubińska uczelnia od połowy maja będzie prowadziła rekrutację letnią na studia I i II stopnia. Rekrutacja na studia podyplomowe trwa cały rok i prowadzona jest także w semestrze zimowym.

Studia licencjackie w tym roku to bardzo różnorodna i bogata oferta specjalności. Na pedagogice będzie można wybierać pomiędzy takimi studiami: edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, resocjalizacja i socjoterapia, edukacja techniczna i informatyczna (nowość) czy też asystent osoby niepełnosprawnej (nowość).

Z kolei na zarządzaniu kandydat na studia ma do wyboru takie nowości, jak: marketing, logistykę menedżerską oraz zarządzanie w handlu.

Lubińska uczelnia nie pominęła w ofercie także swoich dotychczasowych już sprawdzonych specjalności: zarządzanie kadrami oraz rachunkowość i zarządzanie finansami.

Osoby o zacięciu technicznym i interesujące się górnictwem oraz geologią lub zarządzaniem i inżynierią produkcji, będą miały w czym wybierać. UZZM proponuje dwa kierunku inżynierskie, w tym sześć specjalności do wyboru. Nowością w tym roku na górnictwie i geologii jest specjalność eksploatacja złóż rud miedzi. Można także zgłaszać się na specjalności cieszące się od wielu lat popularnością, tj.: maszyny i urządzenia górnicze oraz techniki eksploatacji złóż. Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji daje kandydatom możliwość wyboru pomiędzy inżynierią bezpieczeństwem pracy oraz inżynierią procesami produkcji. Nowością jest zarządzanie systemami jakości.

W trakcie studiów I stopnia większość zajęć prowadzonych jest w małych grupach w formach treningowych, projektowych lub warsztatowych, które dają możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności i kompetencji.

Dla osób po ukończeniu studiów I stopnia lubińska uczelnia proponuje menedżerskie studia magisterskie (II stopnia), na kierunku zarządzanie. Po pierwszym semestrze nauki studenci będą mogli wybrać jedną z poniższych specjalności lub też kontynuować naukę bez wyboru specjalności: zarządzanie w przemyśle, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie w administracji, zarządzanie jakością i środowiskiem oraz specjalność ogólnomenedżerska.

Studia kierowane są do osób, które chcą zdobyć umiejętności menedżerskie i przydatną wiedzę. Realizacja programu kształcenia to autorski program ściśle skonsultowany z pracodawcami regionu. Studenci mają okazję konfrontowania zdobytej wiedzy z realiami firm, m.in. w ramach praktyk zawodowych.

Absolwentom studiów wyższych (przynajmniej I stopnia), chcącym cały czas się dokształcać, UZZM w szczególności zachęca do skorzystania z bogatej oferty studiów podyplomowych. Zajęcia prowadzone są przez pracowników naukowych renomowanych uczelni oraz wysokiej klasy specjalistów praktyków. Kameralne grupy zajęciowe pozytywnie wpływają na efektywność nauczania i możliwość wprowadzania aktywnych form dydaktycznych, wymianę myśli i opinii między słuchaczami i wykładowcami. Możecie wybierać pomiędzy kierunkami pedagogicznymi, technicznymi (m.in. BHP) i społecznymi.

Rekrutacja rozpocznie się w 12 maja i potrwa do połowy września lub do wyczerpania limitu miejsc. Brak egzaminów wstępnych – liczy się kolejność zgłoszeń.


POWIĄZANE ARTYKUŁY