Uwaga na złośliwe oprogramowanie. Wykrada dane do bankowości

215

Uwaga na oszustów podszywających się pod rządową aplikację „Kwarantanna domowa”.Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed fałszywym oprogramowaniem, które może posłużyć do wykradzenia danych do logowania do bankowości internetowej. 

Fot. Pixabay

Ostrzegamy przed fałszywą aplikacją podszywającą się pod ‚Kwarantanna domowa’ od CyfryzacjaKPRM. Ww. Aplikacja to złośliwe oprogramowanie, które wykrada dane do bankowości internetowej za pomocą fałszywego panelu logowania do banku

– czytamy na Twitterze CSIRT KNF.

Niebezpieczny adres to: kwarantannadomowa.com.

To już kolejne ataki oszustów, przed którym pojawiło się ostrzeżenie w ostatnim czasie.W połowie stycznia Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzegała przed osobami podszywającymi się pod pracowników urzędu skarbowego. Oszuści próbowali wyłudzić dane oraz pieniądze, informując o konieczności wpłaty podatku.

Kilka miesięcy temu Ministerstwo Finansów ostrzegało przed e-mailami podszywającymi się pod stronę podatki.gov.pl. W wiadomościach pojawia się informacja o możliwości wypłacenia zwrotu podatku. Jak podkreślał wtedy resort, w rzeczywistości oszuści chcieli wykraść dane do karty kredytowej.