Utrudnienia na S3. Urwane koło przyczyną kolizji z udziałem kilkunastu pojazdów

6016

Kierowcy podróżujący drogą ekspresową S3 z Polkowic do Lubina muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Na wysokości byłego szybu Zakładów Górniczych Polkowice Sieroszowice doszło do kolizji z udziałem kilkunastu pojazdów. Według informacji przekazanych przez dyżurnego lubińskiej komendy straży pożarnej, na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

Na miejscu pracują zarówno służby ratunkowe z powiatu polkowickiego i lubińskiego, gdyż do zdarzenia doszło na styku tych dwóch powiatów, w pobliżu jednej ze stacji paliw.

– Z jadącego w kierunku Lubina samochodu ciężarowego prawdopodobnie urwało się koło, które uszkodziło 11 aut poruszających się w tę samą stronę. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako kolizja – informuje aspirant sztabowy Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. 

Obecnie wszystkie uszkodzone pojazdy stoją na poboczu i nie ma zagrożenia. Brakuje wśród nich pojazdu potencjalnego sprawcy, czyli wspomnianej ciężarówki, która jest poszukiwana przez policję.

Na tę chwilę jeden pas ruchu jest zablokowany. Nie wiadomo na razie, jak długo potrwają utrudnienia.

Fot. BS/TV Regionalna.pl


POWIĄZANE ARTYKUŁY