Urwali tylko seta

89

W meczu 22. kolejki siatkarskiej PlusLigi siatkarze KGHM Cuprum Lubin zagrali na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Miedziowi zdołali urwać jedynie seta faworytom spotkania.

Początek premierowego seta należał do Kwolka i Zniszczoła (4:0). Następnie błąd serwisowy Hanesa i zawiercianie zdołali zbudować kilka punktów przewagi (7:1). Kolejna udana akcja blok-obrona gospodarzy i trener Rusek wykorzystał drugą przerwę (14:5). Po czasie punktował Wojciech Ferens (14:6).  Tavares posłał asa serwisowego i Jurajscy Rycerze zmierzali po zwycięstwo w pierwszym secie (20:11). Jednak Miedziowi podjęli jeszcze walkę, po trzech punktowych zagrywkach Gelinskiego (20:15). Strulak stawia  punktowy blok (23:17), Karol Butryn zakończył partię punktem bezpośrednio z pola zagrywki (25:18).

Podwójny blok naszego zespołu zapunktował już na początku seta (1:1) i sytuacja w drugiej partii się odwróciła (1:5), ale przy zagrywce Kwolka mieliśmy już remis (5:5). Pietraszko zdobył punkt z ataku i lubinianie utrzymywali  kilkupunktowe prowadzenie (12:15). Tavares czujnie na siatce i w decydującym momencie był remis (20:20), chwilę później Butryn posłał dwa asy (22:20). Był to zdecydowanie lepszy set w wykonaniu gości , ale to znów zawiercianie cieszyli się ze zwycięstwa (25:21).

Ferens otwiera trzeciego seta (0:1), a chwilę później z zagrywki punktuje Berger (0:2). Butryn skutecznie z ataku (8:11), a po drugiej stronie siatki punktował Berger (9:12). Danilo Gelinski zablokował na siatce (13:16) i przyjezdni mieli trzy punkty z przodu. Rossard zdobył punkt po skutecznym ataku z lewej strony siatki (16:17), a Kwolek znów zaserwował asa (18:19). Przy zagrywce Jake’a Hanesa Cuprum wzmocniło swoją przewagę (18:23).  Kropkę nad „i” postawił asem serwisowym Wojciech Ferens (19:25).

Ponownie lepiej miedziowi otworzyli seta (2:5). Rossard zablokował Bergera i Jurajscy Rycerze wyszli na prowadzenie (8:7). Kwolek tylko powiększał różnicę punktową (14:10), a Tavares dołożył punktowy blok (17:12). Butryn wywalczył piłkę meczową (24:18), a przestrzelona zagrywka Hanesa dała ekipie z Zawiercia brakujący punkt (25:19).

MVP: Luke Perry

Aluron CMC Warta Zawiercie – KGHM Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:21, 19:25, 25:19)

Cuprum: Strulak (8), Gelinski (6), Masłowski (L), Hanes (2), Kubicki (13), Ferens (12), Berger (9), Czerny (1), Pietraszko (5)

Aluron: Szalacha (7), Butryn (14), Tavares (9), Rossard (11), Perry (L), Szchamlewski (3), Zniszczoł (6), Kwolek (19)