Upragnione zwycięstwo Cuprum

16

Siatkarze Cuprum Mundo Lubin wygrali po tie-breaku z Krispolem Września 3:2 (25:21, 23:25, 25:19, 23:25, 15:13). Tym razem to lubinianie mogli cieszyć się z wygranej po pięciu ciężkich setach. Przypomnijmy, że w ostatnim spotkaniu lubinianie przegrali takim stosunkiem setów z Olimpią Sulęcin.

Zespół Piotra Szarejki dzięki wygranej wskoczył na piąte miejsce w tabeli II ligi. Zwycięstwo z Wrześnią nie przyszło łatwo. Lubińska drużyna już w czwartym secie mogła zapewnić sobie triumf, ale z parkietu schodziła pokonana dwoma punktami. Kolejny raz siatkarze Cuprum musieli przystąpić do piątego seta. Poprzednie takie spotkania nie kończyły się najlepiej dla lubinian, ale w końcu szczęście uśmiechnęło się również do nich.

Ostatnią partię zagrali w pełni skoncentrowani. Nie popełnili kosztownego błędu, co przyniosło oczekiwany efekt. Po dobrym meczu i w dobrych humorach zespół Cuprum przygotowywać się będzie do kolejnej potyczki. W sobotę lubinianie w ramach 10. kolejki podejmować będą Chemika Bydgoszcz. Będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej.