Ulica Skłodowskiej-Curie ma być znowu przejezdna

4504

W poniedziałek, 30 września, ma zakończyć się przebudowa przejazdu kolejowego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

Jak informuje przedstawiciel wykonawcy remontu, prace mają zostać zakończone w godzinach okołopołudniowych. Zaś najpóźniej o godzinie 13 ulica Marii Skłodowskiej-Curie będzie przejezdna i rozpocznie się demontaż oznakowania tymczasowego na trasie objazdu.

Przypomnijmy, że przejazd został przebudowany w ramach remontu trasy kolejowej nr 289 z Legnicy przez Lubin do Rudnej Gwizdanowa. To największa obecnie prowadzona inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku. Na 10 stacjach i przystankach poprawi się standard obsługi pasażerów. Odnowione perony zapewnią wygodny dostęp do pociągów. Ważnym efektem będzie poprawa stanu technicznego linii, umożliwiająca ruch pociągów z prędkością do 120 km/godz., a towarowych do 80 km/h. Dzięki inwestycji PLK powstanie możliwość uruchomienia dogodnych połączeń pasażerskich pomiędzy głównymi ośrodkami Zagłębia Miedziowego: Legnicą, Lubinem i Głogowem.

Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.