Ulica będzie zamknięta do jutra

4326

Co najmniej do jutra zamknięta będzie ulica M.Curie-Skłodowskiej, którą zalał uszkodzony wczoraj wodociąg. Na szczęście – po awarii – do wszystkich lubinian wróciła już woda.

Awaria miała miejsce wczoraj późnym popołudniem. Część ulicy M.Skłodowskiej-Curie zamieniła się w wielkie bajoro, a w kranach sporej części miasta zrobiło się sucho. U innych było z kolei bardzo słabe ciśnienie.

Powodem awarii było uszkodzenie wodociągu o dużej średnicy przez firmę wykonującą w tym miejscu prace instalacyjne. Na miejscu od razu pojawiły się służby techniczne Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, które zamknęły uszkodzony odcinek. O godz. 19 sieć zaczęto ponownie napełniać wodą.

– W ciągu kolejnych dwóch trzech godzin woda wróciła niemal w całym mieście, najpóźniej – około godziny 4 nad ranem – wróciła na odcinku awaryjnym. Dotyczyło to ulic M. Skłodowskiej-Curie, Willowej, Żwirki i Wigury oraz Spółdzielczej – wylicza Marek Kasian z MPWiK w Lubinie.

Dziś pracownicy MPWiK porządkują i osuszają zalaną drogę. Jutro (19 maja) uszkodzony odcinek będzie ponownie asfaltowany. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, ulica M.Skłodowskiej-Curie zostanie otwarta dla ruchu jutro około południa.