Udany X Mikołajkowy Turniej Karate w Chobieni 2020

218

Od 10 lat w Chobieni rozgrywa się cyklicznie mikołajkowy turniej karate. W rywalizacji sportowej wzięło udział 108 zawodników. Przeprowadzono konkurencje kihon, fantom, fantom+2, kata i kumite. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

Dla kibiców niestety turniej nie był dostępny, ale młodzi sportowcy świetnie sobie poradzili samodzielnie. Tutaj warto zacytować zasłyszane powiedzenie: „Powinieneś dawać z siebie wszystko na każdym treningu, ponieważ wtedy będziesz się stawał coraz lepszym zawodnikiem.” Ten rodzaj motywowania pomimo, że jest trudny, zdecydowanie popieramy, bo jest najlepszy.

9 karateków z Lubina zdobyło 13 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 10 brązowych. Najlepszą zawodniczką z naszego klubu została Justyna Pieńko, która zdobyła 4 medale.

Nasza ekipa wypadła dobrze. Dla wielu był to pierwszy start. Dobry poziom techniczny naszych zawodników dał klubowi wysoką lokatę w skuteczności jednostkowej – każdy zawodnik naszego klubu zdobył średnio po 1 medalu. Praca trenerska nie idzie na marne i coraz więcej zawodników podwyższa swój poziom sportowy, biorąc udział w walkach kumite. Wśród dziewcząt prym tutaj wiedzie Justyna Pieńko, zaś wśród chłopców Piotr Zboiński i Robert Mularczyk.

Na pochwałę za serce do walki i sportowe zacięcie zasłużyli jeszcze Fabian Jakubowicz i Radosław Górzyński.