Udany występ zapaśników w Pucharze Bałtyku

166

Międzynarodowy turniej Puchar Bałtyku dzieci i młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, był równocześnie Memoriałem im. Mieczysława Lisa. Rozgrywki odbyły się w ramach cyklu U14 wrestling Tour’12, a nie mogło na nich zabraknąć zapaśników Wiatru Wołów.

Przez dwa dni Białogard stał się miejscem wielkiej międzynarodowej rywalizacji zapaśniczek i zapaśników. W tym turnieju brało udział trzech zawodników Wiatru Wołów i każdy z nich stanął na podium. Mistrzyni Polski młodziczek w kat. 58 kg Magdalena Siedy była bezkonkurencyjna i stanęła na najwyższym stopniu podium. Lubińskie rodzeństwo Wanessa i Max Rozpędek także zajęli miejsca na pudle. Wanessa (wicemistrzyni Polski szkół podstawowych ze Stargardu, przyp. red.), wywalczyła srebrny medal, a jej brat Max (wicemistrz Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, przyp. red.), uplasował się na trzecim miejscu podium.

Wyniki:
1.Wanessa Rozpędek – kat.27kg – 2 miejsce
2.Magda Siedy – kat.58kg – 1 miejsce
3.Max Rozpędek – kat.57kg – 3 miejsce

W klasyfikacji ogólnej w ramach cyklu U14 WRESTLING Tour’21 (Pelplin-Osielsko-Białogard) Magda Siedy nadal zostaje niepokonana i zdobywa 1 miejsce, natomiast Max Rozpędek zdobywa miejsce 2.