Udany rewanż Pogoni

72

Piłkarze ręczni Pogoni Szczecin zrewanżowali się Zagłębiu za porażkę w Lubinie w pierwszej rundzie PGNiG Superligi Mężczyzn. Dziś Portowcy wygrali na własnym parkiecie 27:21 (14:9).

Wynik meczu otworzył powracający do składu Miedzowych po kontuzji Paweł Dudkowski i w pierwszej połowie to właśnie on był wyróżniającym się graczem w ekipie z Lubina. Niestety nie zdało się to na wiele. Zagłębie, które do Szczecina zawitało bez swojego rozgrywającego Romana Chychykalo, pomimo dobrego otwarcia i prowadzenia 3:1 z biegiem czasu zaczęło mieć kłopoty. Szwankowała szczególnie skuteczność w ataku, do tego doszły przestoje, w tym ten pomiędzy szóstą a siódmą bramką, który trwał ponad dziesięć minut. W tym czasie gospodarze rzucali i zdołali wypracować sobie dość wyraźną przewagę, która do przerwy wynosiła pięć trafień.

Zagłębie rzuciło pierwszą bramkę po zmianie stron, ale niespełna kwadrans później Pogoń wygrywała już 19:11. Lubinianie nie potrafili znaleźć sposobu na obronę gospodarzy, wciąż brakowało im skuteczności – Od początku meczu szczecinianie narzucili wysokie tempo gry. W ich bramce dobrze spisywał się Sebastian Zapora, przez co wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Nasza skuteczność rzutowa była zbyt niska, aby wygrać ten mecz. Mimo wszystko możemy powiedzieć, że walczyliśmy do ostatniej minuty i każdy starał się dać z siebie sto procent na parkiecie – mówił po meczu Krystian Bondzior, skrzydłowy Zagłębia, który wrócił do gry po kontuzji.

Już w piątek zawodników Zagłębia czeka kolejny mecz ligowy. W derbach regionu Miedziowi podejmować będą Chrobrego Głogów w hali RCS o godzinie 18:30.

Pogoń Szczecin – MKS Zagłębie Lubin 27:21 (14:9)

Pogoń: Teterycz, Zapora – Wąsowski 2, Horiha 2, Krupa 3, Bosy 2, Jońca 1, Jedziniak 2, Krysiak 7, Matuszak, Rybski 3, Miłek, Zaremba 4, Fedeńczak 1.

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk, Stankiewicz, Bondzior 5, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Gębala, Szymyślik 1, Sroczyk 2, Pietruszko, Moryń 3, Jaszka, Dudkowski 4, Dawydzik 2, Jaszka 2.