Udane zapaśnicze Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików

143

Zapaśnicy Wiatru Wołów mają za sobą bardzo ważny turniej. Zarówno panie, jak i panowie rywalizowali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w stylu wolnym, które odbyły się w mieście koronacyjnym królów Polski, a także w Nowinach.

Podopieczne Ryszarda Podrażnika zajęły wysokie miejsca

Reprezentantki Wiatru Wołów udały się do Nowin, gdzie w 2018 roku odbywała się ogólnopolska rywalizacja młodzieży w Sumo. Tam, zapaśniczki wzięły udział w IX Mistrzostwach Polski Młodzików.

Klub reprezentowały cztery młodziczki. Podopieczne Ryszarda Podrażnika zajęły wysokie miejsca, a brązowy medal w kat. 58kg zdobyła Magda Siedy (wicemistrzyni Polski w kategorii młodzik w wadze 62 kg z 2019 roku). Ola Gaj w kat. 54kg zajęła miejsce 13, Nikola Bronowicka w kat. 50kg uplasowała się na 8 miejscu i na takiej samej pozycji, ale w kategorii 54 kg Iza Kuriata.

Max Rozpędek w kat. 57kg zdobył 2 miejsce (trzeci od lewej), natomiast Jakub Piotrowski uplasował się na 3 miejscu (drugi od lewej). Piotr Wichman zakończył zawody na piątym miejscu

Panie walczyły o laury w Nowinach, natomiast ich koledzy rywalizowali na międzywojewódzkim turnieju w Krakowie. Klub reprezentowało trzech Młodzików. Pomimo dużej rywalizacji i wielkiego poziomu zawodnicy spisali się na medal. Max Rozpędek w kat. 57kg zdobył 2 miejsce, Jakub Piotrowski w kat. 57kg uplasował się na 3 miejscu, natomiast Piotr Wichman w kat. 62kg zajął 5 miejsce.