Udane występy Watahy na ogólnopolskim turnieju

255

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi siatkarze Watahy Lubin podczas XXV Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Chłopców o Puchar Małgorzaty Glinki. W dwudniowych zmaganiach rozgrywanych w Miliczu reprezentacja naszego miasta wystawiła aż sześć zespołów, rywalizujących w trzech kategoriach.

Zawody odbyły się pod patronatem burmistrza gminy Milicz, a uczestniczyło w nim w sumie 51 drużyn reprezentujących kilkanaście klubów. W kategorii „2”, w której uczestniczyło 26 ekip, siatkarze Watahy zajęli następujące miejsca:

• 5 – Wataha Lubin III: Bartek Gawron, Jan Choniawko, Oskar Zarzycki,
  • 7 – Wataha Lubin I: Michał Napora, Max Kuzian, Olaf Klimaszewki,
  • 17 – Wataha Lubin II: Wiktor Grochala, Adrian Kluczycki, Filip Osicki,
  • 19 – Wataha Lubin IV: Alan Golis, Kuba Tkaczuk, Hubert Kuźniar.

Wszyscy wyżej wymienieni to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Lubinie.

W kategorii „3” na 15. miejscu zmagania ukończyli: Alan Świtała, Michał Szyszka i Leon Nawrot. Warto podkreślić, że Alan i Michał to uczniowie 3 klasy i mierzyli się z dwa lata starszymi rywalami.

Z kolei w kategorii „4” tuż za podium, czyli na 4. miejscu uplasowali się: Konrad Lis, Piotr Sell, Błażej Dydniański i Mateusz Marciniak. Dodajmy, że chłopcy zagrali w eksperymentalnym składzie, z rok młodszym Błażejem, który wspomógł starszych kolegów.

– Dwa dni zmagań, dużo fajnej gry z wymagającymi przeciwnikami z innych województw. Każdy mecz to kolejny bagaż doświadczeń dla tych młodych zawodników – uważa Przemysław Napora, trener Watahy Lubin.

– Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i świetną zabawę, a naszym zawodnikom gratulujemy sportowej rywalizacji i walki o każdą piłkę. Jesteśmy dumni z Waszej postawy – dodaje szkoleniowiec.