Udane starty „Sokołów”

211

Minioną sobotę zawodnicy „Sokoła” spędzili na udanych startach w mityngach lekkoatletycznych. Liczna grupa zaliczyła udział w tradycyjnych corocznych zawodach SWISS KRONO CUP, rozegranych na malowniczo położonym stadionie przy ulicy Leśnej w Żarach.

Do szczególnie udanych zawody te zaliczy Arina Stawska, która zwyciężyła w nich w skoku w dal, ustanawiając bardzo wartościowym rezultatem 565 cm, kolejny rekord życiowy.

Pozostali reprezentanci „Sokoła”, podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knull, którzy stawali na podium tych zawodów w swoich kategoriach życiowych to:

• Julia Siepak, która zajęła drugie miejsce w skoku w dal kategorii U-16 z rekordem życiowym 523 cm,
  • Monika Wasyłeczko – druga w biegu na 100 metrów kategorii U-16 (13,13 sek.),
  • Agata Pisarska – trzecia w biegu na 60 metrów kategorii U-14 z bardzo obiecującym rezultatem 8,48 sek.,
  • Liliana Olszańska – trzecia w skoku w dal , w kategorii U-14, z wynikiem 436 cm.

W rozegranym, również w sobotę, I Mityngu Karkonoskim w Jeleniej Górze pierwsze miejsce w biegu na 200 metrów juniorów, z wynikiem 23 sekund, zajął Jacek Czajkowski.

Kolejnym startem naszych reprezentantów będą, rozgrywane w niedzielę 28 maja    w Jeleniej Górze Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów U-20 i U-18.