Udane pożegnania, Zagłębie wygrywa z Wisłą

372

W ramach 36. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubi zwyciężyło z Wisłą Kraków 3:1. Bramki dla Miedziowych zdobywali Sasa Żivec, Filip Starzyński oraz Łukasz Poręba. Było to też ostatnie spotkanie dla Alana Czerwińskiego, Bartosza Kopacza oraz Jakba Tosika.

Przed rozpoczęciem spotkania, cała trójka wymienionych wyżej piłkarzy została odznaczona pamiątkowymi tablicami. Od startu spotkania Zagłębie narzuciło swój styl gry, jednak to goście pierwsi cieszyli się z bramki, kiedy błąd młodego Kacpra Bieszczada wykorzystał Alon Turgeman. Kolejne minuty to zmasowane ataki gospodarzy, a najgroźniejszy strzał oddał w 29 minucie Sasa Balić po dośrodkowaniu Czerwińskiego. Chwilę później nie pomylił się Filip Starzyński kierując piłkę do siatki i wyrównując. W 38. minucie Szysz dograł do Żivca i mieliśmy już 2:1 dla Zagłębia. Do końca pierwszej połowy „Miedziowi” dominowali i stwarzali kolejne sytuacje, które niestety nie zamieniały się na bramki.

Druga połowa spotkania również należała do Zagłębia, a jedyną bramkę w tej części meczu zdobył wychowanek – Łukasz Poręba. Do końca meczu kibice skandowali nazwisko i domagali się pojawienia na murawie Jakuba Tosika, który w końcu wszedł na boisko i mógł pożegnać się z sympatykami Zagłębia.

Ostatnie spotkanie w sezonie „Miedziowi” rozegrają przeciwko Górnikowi Zabrze w sobotę o godzinie 17.30.