Udana rywalizacja MMA dla ekipy z Lubina

524

W Gliwicach odbyły się Mistrzostwa MMA organizowane przez MMA Polska. Dla wojowników Strefy Walk Lubin był to bardzo udany start. Na 6 startujących, ekipa z naszego miasta wróciła z 5 medalami z czego 4 złotymi.

Marcel Dobrzyniecki wracający do startów w MMA po dłuższej przerwie stoczył trzy walki wygrywając wszystkie przez poddanie. Tym samym zdobył złoty medal. Oskar Brynkiewicz wygrał swoje trzy walki przez decyzję i również zakończył turniej ze złotem.

Był to dla niego idealny sprawdzian przez zbliżającą się kolejnymi walkami. Hubert Drozdowski stoczył dwa ciężkie pojedynki na pełnym dystansie 3×3 minuty pokazując wielki charakter, co poskutkowało również medalem z najcenniejzego kruszcu. Olek Szmaj po raz kolejny nie dał szansy swoim przeciwnikom i przywiózł kolejne złoto dla Strefy Walk Lubin.

Gosia Popowicz startująca tym razem w wyższej kategorii wagowej (z powodu braku przeciwniczek, przyp. red.) stoczyła walkę finałową, w której niestety wpadła w duszenie i zakończyła turniej ze srebrem.

Saszko Masalov przegrał swój pojedynek przez decyzję, aczkolwiek jak podkreśla trener Stanisław Tuszyński. – Jest ogromny potencjał i na pewno o nim jeszcze usłyszymy.