Udana inauguracja letniego sezonu lekkoatletycznego

137

Na stadionie w Lubawce, bardzo udaną inaugurację letniego sezonu startowego zaliczyli zawodnicy lubińskiego „Sokoła”, podopieczni trenerów Elżbiety i Mariusza Knull.

Wśród najstarszych zawodników – juniorów, najbardziej wartościowy wynik uzyskała, wygrywając w biegu na nietypowym dystansie 150 metrów, Emilia Wawrowska (18,56). W skoku w dal drugą lokatę wywalczył z rekordem życiowym 595 Borys Brzyski. Miejsce w pierwszej trójce na 100 metrów wywalczyła Zofia Domaniecka (13,31). Kacper Kierski zajął czwarte miejsce w biegu na 100 metrów (11,97), to samo miejsce w skoku w dal przypadło Zuzannie Kruczkowskiej (488).

Wśród młodzików najlepszy rezultat osiągnął Jacek Czajkowski, zwyciężając na dystansie 100 metrów w doskonałym czasie 11,46. Dwa drugie miejsca, z bardzo obiecującymi rezultatami, zdobyła Monika Wasyłeczko – 13,14 na 100 metrów i 44,52 na 300 metrów. W skoku w dal z wartościowym rekordem życiowym (512) zwyciężyła Arina Stawska, która zajęła również czwarte miejsce w biegu na 100 metrów (13,54).

W kategorii U-14 na największe wyróżnienie zasłużyli: trzeci w skoku w dal Dawid Jakubiak (4,39), piąta – Nadia Kosiek (439) oraz szósta w tej samej konkurencji Liliana Olszańska (418), a także piąta w biegu na 60 metrów Matylda Latoń (8,71).

Wszyscy pozostali uczestnicy ustanowili rekordy życiowe, czego serdecznie gratulujemy.