Ubezpieczenie na życie bez karencji – czy to możliwe?

98

Polisa na życie ma zabezpieczać naszą przyszłość i zapewnić nam pomoc finansową w trudnych życiowych chwilach. Właśnie z tego powodu powinniśmy wybrać jak najbardziej dopasowany do naszych potrzeb produkt ochronny, który ma zapewnić nam maksymalnie korzyści.

Pamiętać jednak musimy o kilku ważnych punktach w umowie, bez znajomości których nie należy podpisywać dokumentu. Bardzo ważnym jest zapis o karencji. Wiele osób wolałoby jej uniknąć, jednak czy słusznie?

 

Po co nam polisa na życie?

Rolą indywidualnego ubezpieczenia na życie jest zabezpieczenie na wypadek naszej nagłej śmierci. Wsparcie finansowe jest wypłacane naszym bliskim. Natomiast dożycie końca umowy ubezpieczeniowej oznacza wypłacenie wypracowanych przez lata środków czyli sumy ubezpieczenia.

Polisa na życie może również chronić w sytuacji poważnego zachorowania, wypadków, zdiagnozowania nowotworu czy śmierci bliskich. Taka pomoc jest możliwa po rozszerzeniu ochrony za pomocą zakupu umów dodatkowych. Możemy samodzielnie wybrać, w którym zakresie zależy nam na ochronie i wybrać wyłącznie te umowy, które mogą rzeczywiście przydać nam się w przyszłości.

Karencja w polisie na życie – po co jest?

Karencja to czas pomiędzy podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w danym zakresie. Każde zdarzenie polisowe ma inną długość karencji. Ale po co właściwie ona jest?

Zadaniem karencji jest zabezpieczenie dla ubezpieczyciela przed nieuczciwym klientem.

Przykładowo: osoba, która popadła w wysokie długi, mogłaby planować samobójstwo, jednak wcześniej wykupiłaby polisę na wysoką sumę ubezpieczenia, która bliskim umożliwi uporanie się z zadłużeniem. Po kilku takich przypadkach towarzystwo ubezpieczeniowe miałoby spore trudności finansowe z powodu wypłat wysokich sum ubezpieczenia.

Innym przykładem może być osoba, która dowiedziała się o poważnej chorobie – szybkie wykupienie polisy mogłoby przynieść ogromne korzyści finansowe z tytułu zachorowania. 

W związku z tym ubezpieczyciel zapewnia sobie „okres ochronny”, w którym ochrona w danym zakresie nie obowiązuje. 

Okres karencji dotyczący świadczenia z tytułu urodzenia dziecka zwykle nie jest mniejszy niż 10 miesięcy. Śmierć w wyniku samobójstwa może być podstawą do odszkodowania, jednak od zawarcia umowy muszą upłynąć 2 lata, które wykluczają problemy psychiczne lub inne przyczyny, które mogą prowadzić do takiej decyzji. 

Karencji nie należy zatem traktować jako niechcianej konieczności – ona świadczy o jakości ubezpieczenia. Dzięki temu możemy liczyć na wysoką sumę ubezpieczenia, solidne wsparcie assistance oraz szeroki zakres ochrony.

W internecie można znaleźć oferty ubezpieczeń na życie bez karencji, np. https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-zycie-bez-karencji-czy-to-mozliwe oraz zapewnienia, że takie możliwości istnieją. Warto się jednak zastanowić – co może zapewnić tego rodzaju polisa. Ubezpieczyciel, który zapewniałby wysokie sumy odszkodowań bez karencji, w bardzo krótkim czasie mógłby stać się niewypłacalny. 

 

Gdzie kupić dobrą polisę na życie?

W zakupie polisy na życie warto wykorzystać internet – tam znaleźć można wiele atrakcyjnych ofert. Należy pamiętać, że każda oferta może przewidywać inny okres karencji dla określonych zdarzeń polisowych, zatem rozsądnym krokiem będzie porównywanie ofert. 

 

Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy rankingu ubezpieczeniowego na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator, dzięki któremu dowiedzieć się możemy o wielu atrakcyjnych ofertach. Ranking przedstawia oferty najwyższej jakości i dodatkowo są one poddawane ocenom specjalistów branży ubezpieczeniowej. Dzięki temu możemy mieć pewność, że znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie na przyszłość.

 


POWIĄZANE ARTYKUŁY